„Nečekal jsem to. Nikdy se nikdo takhle o mě nezajímal,“ byl překvapen devětadvacetiletý fotbalista poté, co ho kontaktovala redakce.

Přitom branky střílí pravidelně a i ve vyšším počtu. Důkazem je, že počinem proti Věšínu vyrovnal své kariérní maximum v dospělé kategorii. Nejvíce si cenil zásahu číslo dvě, kterého docílil hlavou. „To se mi povedlo asi po třech letech,“ poznamenal Králíček, který i díky tomu rozšířil svou letošní sbírku gólů na sedm, což ho vyneslo do čela tabulky střelců celé soutěže.

„Po třech kolech to není špatné,“ pochvaluje si dosavadní střeleckou formu ofenzivní lídr Zduchovic, jenž by se v průběhu ročníku rád pokusil o překonání svého osobního rekordu, který čítá 14 branek za sezonu.

Jinak ale po zápase, v němž se bezpochyby nejvýraznějším způsobem přičinil o vítězství 5:1, trochu litoval, že už není klubovým pokladníkem. „Něco mě to samozřejmě stát bude. Tak uvidíme, na kolik mi to můj nástupce vyčíslí,“ neví Tomáš Králíček přesnou sumu, kterou bude muset zaplatit.

Určitě to ovšem bude přes pět set korun. „Tahle částka je tam za fotku v novinách,“ poodkryl s úsměvem kanonýr uplynulého víkendu.