„Těsně před zápasem nám onemocněli dva hráči a už jsme za ně nedokázali sehnat náhradu, takže jsme byli nuceni k utkání odcestovat pouze v deseti hráčích,“ ozřejmil trenér Dublovic Marek Čejda, jehož tým ale ani tak neházel flintu do žita. „V minulosti už se nám stejná situace jednou stala a myslím, že jsme dokázali bodovat, proto jsme se o něco podobného chtěli pokusit i tentokrát,“ přiznal.

Už první poločas naznačil, že se rozhodně nejedná o nesplnitelný cíl. „Ačkoliv jsme měli v poli o jednoho hráče méně, hrálo se vyrovnané utkání,“ líčil dublovický trenér.

Naplňovat se plán začal čtyři minuty před přestávkou, kdy povedený protiútok hostů zakončil úspěšně Jaroslav Lomoz a poslal Dublovice do vedení, což podle trenéra nebyl důsledek podcenění ze strany domácího týmu. „Nemyslím si, že by nás soupeř podcenil. Spíše to vypadalo, že se rovněž nesešel v ideální sestavě,“ mínil a narážel tím mimo jiné na to, že v sestavě domácích se ve druhém poločase jako střídající hráči objevili devětapadesátiletý Milan Dostál a dokonce čtyřiašedesátiletý Josef Vitásek.

V té době už to ale bylo 0:2, protože se tři minuty po změně stran podruhé v zápase prosadil Lomoz a přiblížil Dublovice k velké senzaci. „A to měl předtím ještě jednu velkou gólovou příležitost, kterou neproměnil,“ připomněl Čejda, jenž kvitoval i další počínání svých svěřenců na trávníku. „Poté jsme hru kontrolovali a soupeře dlouho do ničeho nepustili.“

Až do 72. minuty, kdy hostující hráči nabídli Rosovicím možnost kopat penaltu, kterou s přehledem proměnil Lukáš Kordule (na snímku). „Tím se domácí chytili a ve zbytku zápasu nás zatlačili,“ prozradil Čejda.

Z tlaku Rosovic se rodily šance, které však zůstávaly nevyužity. To platilo do 86. minuty, kdy hosté opět pomohli Rosovicím faulem ve vlastním pokutovém území. K penaltě se znovu postavil Kordule, ani podruhé nezaváhal a částečně odvrátil rodící se překvapení, které bylo opravdu hodně blízko. „Penalty byly nařízené správně, ale obě byly hodně zbytečné. V těch situacích jsme si měli poradit lépe. Ve zbytku zápasu jsme se pak snažili udržet alespoň remízu,“ konstatoval Čejda.

Duel nakonec došel do rozstřelu, ve kterém uspěly Dublovice a v deseti tak na půdě Rosovic vybojovaly zlaté dva body. Přesto bylo v jejich řadách vzhledem k průběhu utkání cítit zklamání. „Za dva body jsme rádi, ale na druhou stranu jsme zklamaní, protože jsme zápas měli výborně rozehraný a byli jsme blízko třem bodům. Vedli jsme o dva góly, ale nedokázali jsme to udržet,“ smutnil trenér Marek Čejda, ačkoliv na své svěřence byl hrdý. Právem!