Ve vesničce na Příbramsku totiž proběhl premiérový ročník FHS EA Cupu. „Jednalo se o akci pro naše klienty a kamarády, se kterými jsme nějakým způsobem v kontaktu. Šlo čistě o neformální akci, která měla sloužit jako poděkování, zároveň měla přinést určitou formu zábavy,“ prozradil jeden ze čtveřice pořadatelů Martin Tran.

Pozvání z řad fotbalistů přijali jmenovitě Josef Kvída, Roman Květ, Michal Škoda, Tomáš Wágner, Matěj Pulkrab, Stanislav Vávra, Jiří Januška a Dominik Mašek. Nutno podotknout, že jedno velké jméno, které by se jistě účastnilo chybělo – Aleš Matějů, který pochází právě z Rosovic, se aktuálně připravuje s reprezentačním týmem České republiky na EURO.

Zmíněnou osmičku doplnila ještě čtveřice z řad pořadatelů, takže se do bojů zapojilo dohromady dvanáct účastníků. „Náhodně se rozlosovaly týmy, udělaly se dvojice, pak už proběhl samotný turnaj,“ popsal Martin Tran.

Vítězem se nakonec stali Houbaři – Dominik Mašek a Lukáš Podaný (bývalý hráč SK Slavia Praha), kteří ve finále porazili Velikány – Jiřího Janušku a Martina Trana.