Ačkoliv to při pohledu na výsledek vypadá na jasnou záležitost, průběh zápasu, především v prvním poločase, tak jednoznačný vůbec nebyl. „Soupeř si hlavně během prvního poločasu vypracoval několik vyložených příležitostí, kdy stačilo míč uklidit do prázdné branky. Mohli nám cestu za vítězstvím výrazným způsobem zkomplikovat,“ podotkl trenér Josef Frait.

Ovšem jak známo, hraje se na góly. Zatímco hosté ze svých šancí neproměnili ani jednu, domácí se už během prvního poločasu trefili čtyřikrát, když se postupně prosadili Moravec, Kokštejn, Durdil a Staroba. I přes kvalitní a bojovný výkon Drahlína tak bylo už o přestávce prakticky rozhodnuto.

Navíc po změně stran se naplno projevila kvalita lídra soutěže. „Už jsme soupeře do ničeho nepustili a v poklidu kontrolovali hru,“ líčil trenér Nové Vsi pod Pleší.
Jeho svěřenci svou převahu opět přetavili ve čtyři branky. Nejprve se podruhé v zápase trefil Kokštejn, následně proměnil penaltu Veinlich, sedmý gól vsítil Borák a skóre zápasu završil v úplném závěru znovu Veinlich. „Podobné zápasy bývají ošidné. Neřekl bych, že jsme měli strach, ale určitě jsme měli respekt. Jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ ulevil si Josef Frait.

Korunovace celkového vítěze se ale nekonala. A to i přesto, že druhý Bohutín se ve svém zápase na hřišti Sedlčan C na vítězství hodně natrápil. Favorit sice v utkání dvakrát vedl, ale soupeř dokázal pokaždé vyrovnat a ještě čtvrthodiny před koncem držel remízový výsledek 2:2. Pak ovšem zlomil utkání na stranu Bohutína dvěma góly Zdeněk Buch, čímž zároveň prozatím oddálil postupové oslavy pod Pleší.

„Samozřejmě už mohlo být hotovo, ale na to, jak hraje Bohutín, my nekoukáme. Soustředíme se pouze na naše výkony. Máme tak velký náskok, že to prostě musíme uhrát. Nejlépe už v následujícím kole, ve kterém nás čeká Kosova Hora,“ přiznává Frait, jehož tým potřebuje k definitivní jistotě postupu výhrát. „Určitě to nebude jednoduché, protože Kosova Hora prožívá velmi dobré jaro, navíc má velmi specifické malé hřiště, které naší hře příliš nesedí. Chceme ale uspět a mít ve zbytku soutěže klid,“ uzavřel trenér Nové Vsi pod Pleší.