Po roce mohl Nový Knín předvést ve finále před domácími fanoušky parádní obrat. Loni v odvetě o okresní pohár přejel doma Rosovice, tentokrát ale proti nim stál silnější a zkušenější soupeř. „Ony loni sestupovaly, Petrovice teď vládnou okresu a jedná se jednoznačně o nejkvalitnější mužstvo, které jsme potkali,“ viděl rozdíly mezi oběma zápasy gólman Nového Knína Michal Petřík.

Domácí navíc zahazovali šance. Proti krásné střele Kukly se ale vytáhl parádně gólman Zrůbek. Po obrátce přišla ještě jedna příležitost Knína, která ale skončila vedle. Na druhé straně hosté udeřili z první vážnější akce a trefa Hadáčka jim de facto přiřkla vítězství v okresním poháru. „Petrovice byly fotbalovější. Odvetu zahrály chytře odzadu. Nikam se nehnaly a pak byly důraznější. Mohly jsme zápas zlomit v prvním poločase, kdy jsme měly nějaké šance dát, ve druhé půli jste se už k ničemu nedostali,“ uznal sportovně Petřík.

„Odehráli jsme těžší zápas než ten první. V první půli byl Nový Knín lepší, ve druhé už jsme si ale utkání pohlídali, dali jsme dva góly a měli jsme i víc šancí. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ řekl na straně vítězů Petr Chlasták, který se v součtu obou finále postaral o tři ze čtyř branek Petrovic. Podle něj hrál Knín doma lépe, víc se na Petrovice tlačil, avšak dramatické zápletky se nedočkal.

Lídr okresního přeboru tak získal první letošní trofej a může usilovat o double. V následujících dvou kolech ale musí uhrát stejně bodů jako druhý Bohutín a bude slavit i triumf v dlouhodobé soutěži. „První cíl je splněn. Druhým je být první v soutěži. Určitě myslíme na double,“ prohlásil s úsměvem Chlasták.

Nový Knín – Petrovice 0:2 (0:0)

Branky: 72. Hadáček, 79. Chlasták. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Korol – Kočí, Veselý. Diváci: 100.

Nový Knín: Petřík – Čálek, Kukla (83. Patera), R. Vlasák, Rada, Stránský, Stočes, Š. Mařík (68. Kopecký), V. Vlasák, Jiráň (5. V. Mařík, 12. Kramer), Slunečko (83. Zorek).

Petrovice: Zrůbek – Š. Štemberk, Kicl, Kubíček, Jůn – Kašpar (36. Šťastný (77. O. Štemberk), Paták, Podlipský, Kudrna – Hadáček, Chlasták.