Velkým tématem napříč českými soutěžemi na poli amatérského fotbalu bylo zrušení penaltových kopů v případě remízy. Zatímco většina lig v Čechách a také Středočeský kraj se rozhodly, že se po odehrání 90 minut za nerozhodnutého stavu nebude rozstřel konat, na Příbramsku tomu tak bude i nadále.

Nově je každý tým povinen odehrát alespoň jedno utkání mimo sobotní termín úředního začátku. Okresní svaz tím chce rozložit zápasy mezi oba víkendové dny, aby mohl co největší počet duelů obsadit rozhodčími z okresu, případně z kraje.

„Z dostupných informací vím, že se to docela povedlo a děkuji všem klubům, které tak učinily bez jakýchkoliv problémů,“ pochvaloval si Chán. Nicméně podle něj se přece jen našla přibližně pětice klubů, která nesplnila daný požadavek ani nerespektovala připomínku od sekretáře, od sportovně technické komise jim tak bylo datum přiděleno natvrdo.

Další novinkou je, že došlo ke sjednocení počtu pořadatelů pro všechny okresní soutěže dospělých na tři organizátory. Také bylo určeno minimum míst k sezení v technické zóně na sedm a rovněž se snížil počet povinných odehraných zápasů pro hráče ze soupisky.

„Nabyl jsem dojmu, že komise OFS Příbram intenzivně pracovala na přípravě nového ročníku a znovu obnovení soutěží a návratu fotbalistů a fotbalistek na trávník. Udělali jsme nábor rozhodčích a zorganizovali turnaje mládeže, kde měli nově vyškolení sudí možnost získat první zkušenosti,“ shrnul Chán. Při příležitosti těchto turnajů byla zorganizována i sbírka pro postižené fotbalové kluby tornádem, které se prohnalo Hodonínskem na konci června.

„Prosím všechny rozhodčí, hráče, funkcionáře, diváky, členy pracovních komisí OFS a kohokoliv, kdo se ochomýtne na okresním fotbale, aby k sobě chovali vzájemnou úctu a respekt,“ přál si Chán. „Važme si toho, že můžeme opět hrát, užijme si to, respektujme se navzájem a na konci utkání si vždycky podejme ruce, aby případné emoce zůstaly na hřišti,“ uzavřel v tiskové zprávě předseda OFS.

ONDŘEJ JÍCHA