Napínavý až do konce, takový bude zřejmě letošní ročník fotbalového okresního přeboru. O postup výš se stále perou dva týmy. Petrovice a Daleké Dušníky. Oba loni hrály I. B třídu a rády by se tam vrátily, radovat se bude moci ale pouze jeden. Tři kola před koncem jsou oba konkurenti na stejné startovní čáře.

Petrovice totiž přišly o náskok, když prohrály v Dublovicích. Dvakrát dokázaly na trefu domácích, kterým chyběl kapitán a střelec číslo jedna Jaroslav Lomoz, odpovědět, nicméně do třetice už nikoliv a prohrály. Jejich zaváhání využil Bohutín. Ten sice doma musel otáčet skóre, nicméně v závěru zápasu se jim podařilo zlomit odpor soupeře.

„Trhové Dušníky hrály velice zataženě a čekaly na brejky, z toho se jim povedl jeden. My ale začínáme hrát, až když prohráváme. Zaplať pán bůh jsme výsledek otočili. Přišlo mi, že hosté přestali hrát. Přijeli v jedenácti a v závěru možná trošku i odpadli,“ mínil kapitán Marek Binar. Sám zůstával klidný ohledně toho, že se jeho tým dotáhl na vedoucí tým. „Vrátili jsme se. Snahu u postup pořád máme, ale Petrovice jsou tým, který už vedení asi nepustí, i když teď zavrávoraly,“ uvedl Binar.

Zajímavě nahuštěný je i střed tabulky. Čtvrté Trhové Dušníky a desátou Starou Huť dělí jen pět bodů. Díky výhrám zamíchalo pořadím trio Třebsko, Spartak a Nový Knín. První z nich rozhodl o výhře třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Utkání nebylo ale vůbec jednoduché. Zápas nahoru dolu. Ke konci už jsme je mlaskli a vyhráli,“ řekl vedoucí týmu Jiří Funk.

Spartak si doma poradil s trápící se Březnicí díky dvěma trefám v úvodním dějství. Asi jsme měli víc možností, šancí. Moc jsme je nepustili. V první polovině jsme dali dva góly a po poločase jsme sestavu trošku prostřídali. Zahráli si všichni. Jsem spokojený, zápas hráči zvládli dobře,“ poznamenal trenér Martin Drašnar. Poslední z výše zmíněné trojice urval výhru proti Staré Huti až v poslední minutě, kdy se trefil Slunečko. Ve zbývajících utkání splnily roli favorita Daleké Dušníky a Luhy, jež si poradily s týmy na dně tabulky Hřiměždicemi respektive Nečínem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...