Lídr z Bohutína čekal hned zkraje zápasu šok. Už v první minutě totiž otevřel skóre Spousta a zadělal na potenciální překvapení. V domácích barvách ale zavelel elitní střelec Petřík a střelou na bližší tyč srovnal. Spartak se ještě jednou dostal do vedení, když v závěru prvního poločasu proměnil penaltu Nekolný. Vedoucí tým okresního přeboru po přestávce odmítl překvapení na jeho úkor a dvěma góly duel otočil. Na tři body se ale tentokrát pořádně nadřel.

„Jsme spokojení. S prvním týmem tabulky, který je bez porážky, jsme odehráli fantastický zápas. Začátek byl famózní. Bohutín ale hrál dobře, potrestal nás, nakonec výsledek otočil a vyhrál 3:2. Všichni ale makali na sto procent. Když budeme hrát takhle, tak se do toho dostaneme. Trošku nás trestají individuální chyby a na tom musíme zapracovat,“ uvedl trenér Spartaku Martin Drašnar.

Domácím celkům se o víkendu vesměs dařilo Tři body braly na vlastním hřišti Stará Huť, Nový Knín, a také Podlesí, které se přetlačovalo s Luhy a nakonec urvalo výhru 4:3. „Jsme z toho takoví rozpačití. Sešli jsme se způsobem, že bychom měli Luhy přehrát velkým rozdílem, i když jsou nepříjemné, v týmu mají soubojové hráče. Dostali jsme laciné góly a výsledek je těsný, ale bereme ho. Každé body jsou těžké. Věřím, že se náš výkon bude jenom zlepšovat,“ řekl nejlepší kanonýr okresního přeboru Jan Hyspecký, jenž už ve čtvrté minutě otevřel skóre.

„Po předchozích dvou vysokých prohrách jsme chtěli změnit styl, což si myslím, že se celkem dařilo. Hráči se ho snažili plnit. Laciné góly nás ale sráží. Vytvoříme si nějaké šance, ale dozadu chybí zodpovědnost, která byla v sezonách před tím. Teď se navíc objevuje nějaká deka ohledně sestupu. Jsme tam hodně namočení. Musíme z toho rychle utéct, jinak nám hrozí pád,“ komentoval na druhé straně trenér a současně hráč divizního Benešova Tomáš Pilík.

Pouze Trhové Dušníky v roli hostů vyhráli venku. V Jincích se ale jednalo o jednoznačnou záležitost. Dvakrát se z penalty prosadil Soukup, další dvě trefy obstaral Černý. V soubojích o záchranu se uhrály i dvě remízy. Daleké Dušníky se rozešly smírně s Březnicí a Třebsko poté s Rožmitálem pod Třemšínem. „Vyrovnaný zápas od obou stran. V Rožmitále jsou mladí, sehraní kluci. U nás zase hrála zkušenost,“ řekl trenér Jakub Horáček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...