Březnice minulý týden prohrála v Novém Kníně a porážku chtěla odčinit před domácím publikem. Proti nováčkovi z Hřiměždic měla razantní nástup a už v 18. minutě vedla 2:0. Hosté sice ještě do přestávky snížili, ale favorita definitivně uklidnila trefa Češky. „Napravili jsme si reputaci, ale nehráli jsme podle našich představ,“ mínil vedoucí týmu Tomáš Vaněček. Na vině jsou především špatná koncovka a ztráta koncentrace. „Už jsou fáze, kdy hrajeme dobře, ale pořád máme výpadky,“ dodal 37letý funkcionář.

Skóre mohlo být klidně vyšší, domácí šli sami čtyřikrát na brankáře, avšak skóre už zůstalo stejné. Hosté toužili v závěru zápasu snížit, vytvořili si tlak, ale ani jim se nepodařilo skórovat. „Hřiměždice se snažily, bojovaly, akorát jim chybí zkušenosti,“ poznamenal Vaněček. Nový Knín dál pokračuje přeborem bez inkasované branky. Tentokrát mu vystřelil tři body Mařík.

Plný bodový zisk má překvapivě i Třebsko. Tým, který se jako jediný před startem sezony pasoval do role outsidera, vyhrál i druhý zápas v nové sezoně. Nyní si poradil v domácím prostředí s rezervou Spartaku. „Byli jsme lepší, dali jsme dva góly. Brankář chytil dvě šance,“ konstatoval vedoucí týmu Jiří Funk. „Dobrý zápas. Udělali jsme dvě chyby. Třebsko byl houževnatý soupeř, měl dobře zorganizovanou hru,“ přidal se na druhé straně trenér Martin Drašnar.

Domácí se lépe srovnali s tvrdší hrou, kterou rozhodčí připustil i pomalejšími balony kvůli vyšší trávě. Příbram navíc přišla o Kubu, který měl zraněné stehno po jednom ze šlapáků a ze zápasu si odnesl modřinu. Třebsko se zkraje druhého poločasu dostalo do vedení o dvě branky. Spartak následně zatlačil a posledních dvacet minut se hrálo jen na půdě soupeře, nicméně se mu podařilo pouze snížit Machkem. I přes prohru byl ale kouč Drašnar spokojen s výkonem svých svěřenců. V táboře Třebska pak panuje zcela odlišná atmosféra, než tomu bylo v předchozích letech. „Kluci hrají tak, že je fotbal baví. Nikdo se nehádal poté, co jsme dostali na 2:1,“ přiblížil Funk.

Zajímavá přestřelka se odehrála ve Staré Huti. Po rychlém gólu Patáka se před koncem prvního poločasu odehrála desetiminutovka, ve které domácí dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu. Hosté si ale po přestávce vzali vedení zpět a vyhráli 4:3. Další zvrat se odehrál v Bohutíně. Luhy tam vedly po poločase 3:1, navíc hráli přesilovku, pak ale přišel krátký výpadek a Litavan doma vytěžil alespoň bod.

Z nováčku se zatím nejlépe daří Višňové. Minulý týden na Spartaku jí vítězství uniklo a musela se spokojit s bodem, proti Dublovicím si už ale došla pro vítězství. „Náročné utkání. První poločas se nám nedařil moc herně, protože hosté hráli dobře,“ uvedl trenér Václav Procházka na adresu soupeře, který se musel obejít bez hlavní úderné zbraně Jaroslava Lomoze.

Domácí se pokusili po změně stran o vytváření hry, avšak hned po startu druhé půle inkasovali. Vedení hostů je nicméně nakoplo. „Od té doby jsme převzali iniciativu a vytvářeli si šance,“ těšilo kouče domácích. Nakonec z toho byla výhra 3:1. „Upřímně jsme ani nečekali, že bychom takhle bodovali. Teď ale přijdou těžší soupeři,“ tušil Procházka.

Nepříjemnou dohru mělo utkání mezi Trhovými a Dalekými Dušníky. Ač hosté vyhráli 2:1, tak neunesli závěru zápasu. Po odmávaném ofsajdu se Sklenář rozběhl k asistentovi rozhodčího a šel si to s ním vyříkat od plic. Uviděl červenou kartu. Pokračování celého příběhu ale přišlo po zápase. Jak je uvedení v zápise o utkání, tak při odchodu rozhodčích z prostoru areálu byli sudí opět napadeni příznivci i hráči již převlečených v civilu se slovy: „ … nejezděte do Dalekých Dušníků, uřežeme vám palice. V životě odtamtud neodjedete živí, čekáme na vás.“. Celá záležitost byla předána jak Sportovně technické, tak i Disciplinární komisi.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...