Pičínští fotbalisté neměli svůj osud ve vlastních rukách, protože předposlední třináctou příčku tabulky okresního přeboru už nemohli před závěrečným zápasem v Bohutíně opustit ani v případě tříbodového vítězství, jelikož jejich ztráta na Kosovu Horu činila nedostižných pět bodů.

A tak jim ani příliš nemuselo vadit, že v sobotním souboji s druhým celkem tabulky prohráli 1:4. „Chtěli jsme se pokusit vyhrát, to chceme každý zápas, ale Bohutín ukázal svou kvalitu a vyhrál zaslouženě,“ řekl trenér Valéry Koffi.

Zraky všech členů týmu pak v neděli bedlivě směřovaly hlavně k vývoji boje o záchranu v I. B třídě skupině E, kde fandili Dobříši B a Novému Knínu, protože jen jejich záchrana mohla zachránit i Pičín. „Sledovali jsme to od chvíle, kdy bylo jasné, že to rozhodne o našem osudu. Věřili jsme, že vše dopadne dobře,“ přiznal Koffi.

To se ale nestalo. Dobříš sice svou misi zvládl, ale Novému Knínu nakonec při shodě výsledků nepomohlo ani vítězství nad Chlumcem. „Osud hrál proti nám. Nedá se nic dělat. My jsme v naší situaci dosáhli maxima. Věděli jsme, že se to může stát. To je fotbal,“ hlesl kouč Pičína.

Situace se ale může ještě změnit. A to v případě, že některý z týmů okresního přeboru přihlásí nižší soutěž nebo někdo z dvojice postupujících ze třetích tříd, kterými jsou Jince a Počepice, nevyužije své účastnické právo. Jasno bude až na losovacím aktivu okresních fotbalových soutěží sezony 2019/2020. „Uvidíme, jak to dopadne. V předchozích letech několikrát tato situace nastala. Jsme zklamaní, ale smíření s tím, že příští rok budeme hrát v nižší soutěži,“ dodal Koffi.