Lídr soutěže své utkání zvládl navzdory komplikacím se sestavou, které musel trenér Josef Frait řešit nejen před zápasem, ale i v jeho průběhu. „Do Pičína jsme jeli oslabeni o několik hráčů, navíc se v prvním poločase zranil jeden z našich klíčových mužů Tomáš Moravec,“ prozradil lodivod Nové Vsi pod Pleší, která si i přesto vytvořila už v poločase náskok dvou branek, který zařídili Bouška se Starobou.

A tak ani příliš nevadilo, že druhý poločas dohrával favorit převážně s hráči B mužstva. Štyler sice dvacet minut před koncem snížil a zadělal na drama. To ale záhy odvrátil Kokštejn, který za další pět minut pečetil skóre utkání. „Ačkoliv jsme nebyli v kompletní sestavě, zápas jsme měli pod kontrolou. To i díky hráčům béčka, kteří zvládli duel velmi dobře,“chválil Frait.

Jeho mužstvo si momentálně na čele tabulky hýčká desetibodový náskok, protože nejbližší pronásledovatel z Bohutína získal v nedělním domácím střetnutí s Březnicí pouze bod (prohrál 2:3 po penaltách). K postupu do I. B třídy tak chybí malý krůček. „Ještě bych byl opatrný. Máme teď čtyři zraněné hráče a žádný tým v soutěži nemá tak široký kádr, aby se to na jeho hře neprojevilo. Ale je pravda, že náskok je velký a my už bychom ho neměli pustit,“ přiznal Frait.
Momentálně je ve hře ještě patnáct bodů. Nová Ves pod Pleší tak může slavit postup už v další kole. Musí však doma porazit Drahlín a doufat, že Bohutín nezíská ani bod v duelu na hřišti Sedlčan C.