Mladá dvacetiletá sudí, která má zájem o to stát se jednou licencovanou rozhodčí, se postavila na lajnu na vzdálenější stranu naproti střídačkám jako druhý asistent rozhodčího. V 51. minutě je na její adresu směrována řada hanlivých slov, které jsou až za hranou. Okresní fotbalový svaz Příbram následně podle dostupných videozáznamů určil, že se jednalo o Václava Vorlíčka, který v zápise o utkání figuroval coby první asistent hlavního arbitra Václava Ledinského.

Po zveřejnění článku, kde se mladé a snad brzy začínající sudí zastal předseda Okresního fotbalového svazu Pavel Chán se k celé situaci nyní vyjádřil i předseda Komise rozhodčích Tomáš Souček. „Málokdo si umí představit, jak je těžké přilákat nové zájemce na pozici fotbalového rozhodčího a ještě těžší u této profese je nové zájemce udržet,“ řekl první muž sudích na Příbramsku. Sám tuší, že přesvědčit mladou slečnu, aby se stala budoucí kolegyní bude nyní mnohem náročnější.

Souček je v čele Komise rozhodčích OFS Příbram 3,5 roku. Za jeho působení se mu povedlo přilákat do role rozhodčího více jak čtyři desítky nových sudích. Nicméně i tak by jejich řady ještě nové členy potřebovali. Nyní ale vše dostává trhlinu.

„Najdou se kluby a lidé, kteří nám svým chováním nepomáhají, ba dokonce nám házejí klacky pod nohy, se naše vynaložené úsilí a práce mnohonásobně ztěžuje,“ posteskl si Souček a vzápětí se pokusil na fanoušky, funkcionáře i hráče apelovat. „Proto prosím širší fotbalovou veřejnost, aby se již tyto podobné incidenty neopakovaly,“ uzavřel 33letý předseda Komise rozhodčích na Příbramsku.