Bok po boku jdou stále vedle sebe Petrovice a Bohutín. Loňský účastník I. B třídy vděčí za tři body především Petru Chlastákovi, který vstřelil Novému Knínu hattrick. Celek Litavanu dlouho remizoval s Třebskem, až v poslední desetiminutovce přišly v jeho podání tři góly, které přinesly favoritovi výhru 4:1.

„Musíme vždy dostat gól, abychom se vzchopili a začali fungovat jako tým. Asi jsme lépe připravení než soupeři. Utkání odehrajeme ve stejné kvalitě, zatímco oni odpadají,“ mínil kapitán Bohutína Marek Binar. Jeho slova potvrdil i soupeř z řad Třebska David Glogar. „Došly síly,“ konstatoval.

Podobně jako Bohutín, vyhrál o víkendu rozdílem tří branek také Spartak Příbram, který doma porazil Trhové Dušníky. „První poločas byl takový nahoru, v tom druhém jsme využili i toho, že jsme měli víc lidí na střídání. Na hřiště jsme poslali dorostence. Utkání dopadlo dobře,“ pochvaloval si trenér příbramského celku Martin Drašnar. Zatímco za hosty pálil jen Volosjanko, tak za domácí Nekolný a především třígólový Chýla. „Hráč, který by měl dávat góly v áčku, za béčku se mu ale daří víc. Potvrzuje, že je střelec,“ řekl na adresu autora hattricku kouč Spartaku.

Patnácté kolo okresního přeboru nabídlo i dvě remízy. Luhy se rozešly doma smírně s Višňovou. Mnohem zásadnější byla ale ta Březnice s Dalekými Dušníky, kdy se favorit připravil před vlastními fanoušky o bleskový návrat do I. B třídy, zatímco už definitivně zachránění hosté potvrdili příslušnost okresnímu přeboru. Všechny čtyři góly se přitom vešly do dvanácti minut.

„Druhý poločas jsme přicházeli do defenzivního stylu. Remíza utkání slušela. Bod v Dušníkách je pro nás důležitý, hlavně co se týče psychické stránky, že jsme obrali třetí tým tabulky, uvedl dvougólový střelec Březnice Jakub Barek. Ve zbylých utkáních Dublovice přehrály doma poslední Nečín a v souboji nováčků uspěla Stará Huť v Hřiměždicích.