Jince už zažily krajskou soutěž, letos se chtějí do ní vrátit. Předseda klubu Martin Vůjtěch je jejich předsedou šest let a daří se mu, co se týče administrativy. Značnou část jeho náplní práce je komunikace se sponzory a se starostou městyse. Ač kvůli covidu musela obec škrtat peníze z veřejného rozpočtu, tak stejně klubu dává dostatek financí na jeho provoz. „Za posledních dekádu se peníze výrazně zvedly,“ pochvaluje si Vůjtěch.

Lukáš Dráb se stal nejlepším střelcem okresního přeboru
KANONÝR DENÍKU: Dráb táhne Jince za postupem z okresního přeboru

Pokud si lídr okresního přeboru dokáže vybojovat postup do kraje, bude potřebovat financí ještě víc. „Museli bychom vyřešit otázku střídaček. Kraj požaduje míst dvanáct lidí a museli bychom jich mít dvakrát tolik. Není to levná záležitost,“ říká předseda Jinců. Rozšíření lavičky ale přijde přibližně na 130 tisíc korun, což je i na tak malý klub poměrně značná částka. Další výdaje si pak vyžádají cesty po kraji a odměny pro rozhodčí. V případě hřiště, branek a všeho okolo je vše v pořádku.

Jako předseda má hodně práce co se týče administrativy hlavně skrz vyřizování dotací, Jincům se je daří dostávat, nicméně se jedná o mravenčí práci. „Nenutím se do ničeho. Všechno plyne samo. Mám termíny, kdy co mám odevzdat a následně musím vědět, kde budeme hrát,“ uvádí Vůjtěch. Správa klubu je tak v pořádku, zbývá si kraj vybojovat už na trávníku. „Máme za cíl postoupit. V silách A-týmu to je,“ uzavírá předseda.