V základní hrací době duel čtvrtého se třetím, jehož všechny podstatné momenty se odehrály už v prvním poločase, skončil 1:1. Ševci na domácí půdě rozehráli utkání výrazně lépe. „Do zápasu jsme vstoupili tlakem, který jsme také zúročili,“ líčili na svých stranách.

A to po deseti minutách zásluhou Jiřího Straceného, který byl na konci krásné kombinační akce. Ovšem to bylo na dlouhou dobu od Nového Knína všechno. „Bohužel jsme v nátlakové hře nedokázali pokračovat,“ posteskli si domácí hráči.

Iniciativu tak postupně převzal Bohutín, v jehož středu nechyběli ofenzivní lídři Buch, Petřík a hlavně Luboš Kunc, který je s jedenácti góly nejlepším střelec soutěže. Tentokrát se sice nikdo z nich neprosadil, ale přesto se hosté dočkali vyrovnání. Postaral se o něj ve 35. minutě Tomáš Rákosník.

Po obrátce opět ožili domácí, ale jejich snaha k ničemu kloudnému nevedla. „Ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem, ale pouze po šestnáctku. Žádnou pořádnou šanci jsme si nevytvořili,“ litovali.

Duel tak dospěl do penaltového rozuzlení, které je pro Nový Knín v letošní sezoně typické. Ševci o druhý prémiový bod bojovali už potřetí, ale poprvé neúspěšně, když v rozstřelu podlehli svému soupeři poměrem 6:7.

Bohutín tak zásluhou dvoubodového zisku zůstal s dvanácti body na třetím místě tabulky. To drží o skóre před Březnicí, která díky výhře nad Spartakem Příbram o bod přeskočila Nový Knín.