Poslední dubnový víkend přinesl vzpouru outsiderů. Předposlední Třebsko dalo o sobě vědět, že se s ním musí počítat, když sebralo všechny tři body v Březnici po výhře 3:2. „Zápas pro nás těžký v hlavách. Spíš byl o tom, kdo bude efektivnější v zakončení a efektivnější vzadu. Domácím se nepovedly oba vstupy do poločasů. Díky tomu jsme vedli 2:1. Po srovnání z přímého kopu jsme dali rychle na 3:2. Pak už jsme jeli na morál. Trošku nám docházely síly,“ shrnul za hosty Jakub Tošovský. „Bohužel jsme si dali dva góly sami. Nepohlídali jsme si začátek obou poločasů,“ smutnil domácí Ondřej Matějka.

Oba dva spolu strávili část fotbalové kariéry v Tochovicích. Nyní na sebe narazili v okresním přeboru. „S Ondrou jsme kámoši. Upozorňoval jsem na něj. On je rozdílový hráč, na tuhle soutěž nadstandardní. Jednou jsem ho musel zastavit za cenu žluté karty, ale jinak v pohodě. Taky nás potrestal,“ pronesl Tošovský. „S Kubou se známe, jsme kamarádi a jsme v pohodě. Fauloval mě zkušeně. Jednou mě podržel, takže nic zákeřného. Možná kvůli tomu, že se známe,“ usmál se Matějka.

Třebsko využilo prohry Rožmitálu na Spartaku. Uspěly i Dublovice, jež doma porazily Jince 2:0 a do hry se vrátily i poslední Zduchovice, jež dokázaly v závěru zápasu otočit doma skóre proti druhé rezervě Podlesí. Její zaváhání využil dokonale vedoucí Bohutín, který zpráskal Luhy 5:0, a pokud zvládne středeční dohrávku a následně i víkendové utkání, tak bude moct slavit triumf v okresním přeboru.

„Hodně jsme si řekli v kabině. Od začátku sezony jsme postrádali tempo a chytli jsme se až proti Luhům. Konečně jsme poznával Bohutín, který hrál na podzim. Teprve teď jsme ukázali naší pravou sílu,“ komentoval zápas kapitán Litavanu Marek Binar.

Nový Knín doma pouze remizoval s Dalekými Dušníky a rozdíl týmy od osmého do jedenáctého místa v tabulce jsou našlapané do jednoho bodu. Stejná situace je i na vršku tabulky. Druhé Podlesí B má na čtvrtou Starou Huť rovněž minimální náskok, protože ta vyhrála v Trhových Dušníkách.

„Věděli jsme o kvalitě soupeře, proto jsme hráče před zápasem nabádali, aby naše hra vycházela ze zabezpečené obrany. Navzdory tomu jsme v úvodu zápasu inkasovali jako první, a i po inkasovaném gólu jsme následně čelili tlaku soupeře, při kterém nás několika skvělými zákroky podržel brankář. Zhruba po čtvrthodině hry jsme se vymanili z počátečního tlaku domácích a z první vážnější šance jsme navíc dokázali velmi rychle srovnat, což bylo klíčové pro další průběh utkání. Pak jsme postupně převzali otěže zápasu do svých rukou. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, přidali jsme další góly a po výbornému výkonu všech hráčů jsme utkání zvládli a zvítězili,“ zhodnotil utkání trenér Staré Hutě Pavel Hruška.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...