Hrdinou se stal v 65. minutě David Bohuněk, který jediným gólem rozhodl jinak vyrovnané střetnutí, které nenabídlo příliš gólových příležitostí. „Vyrovnaný zápas, ve kterém domácí vytěžili z minima maximum,“ hodnotili na svých stránkách duel hostující hráči, kteří doplatili na absenci několika klíčových hráčů, především pak záložníka Lukáše Vostrého.


Třebsko naopak v zápase znovu potvrdilo, že momentálně je jeho nejsilnější stránkou dobře pracující a spolehlivá defenziva.
Proto mužstvo inkasovalo ve třech letošních duelech pouze jeden gól. „Obranu máme velmi dobrou, což jsme potvrdili. Soupeř nás neohrozil, do ničeho jsme ho nepustili,“ popsal klíč k úspěchu předseda klubu Jaroslav Marek, který ale momentální formu svého týmu nevnímá jako náhodnou. „Máme zkušené hráče, kteří hráli ve vyšších soutěžích. Příkladem je třeba Jakub Tošovský. Dále máme i kvalitního trenéra Erika Šlechtu,“ poznamenal. „A hlavně pracujeme jako tým,“ doplnil další důležitou věc, která zatím Třebsku v letošní sezoně nese ovoce.


Proto se po třech kolech suverénně a zaslouženě usadilo na čele soutěže. A ačkoliv klubové vedení nechce příliš mluvit o vytyčených metách, hráči se povedeným úvodem sezony sami pasovali do role možného černého koně. „Nerad bych něco vyhlašoval. Jak říká můj kamarád Josef Csaplár, je důležité zůstat nohama na zemi, neustále pracovat a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl jasně Marek.

POČEPICE NAŠLY PŘEMOŽITELE


Možnost udržet stoprocentní bilanci měly ještě Počepice, jejichž výkony byly dosud nejpříjemnějším překvapením. Tentokrát ale mužstvo hrajícího trenéra Pavla Capoucha tvrdě narazilo, když na domácí půdě podlehlo v souboji Nováčků Jincům 2:5. „Do zápasu jsme šli s mírně pozměněnou sestavou, protože jsme si chtěli vyzkoušet i jinou variantu pro případ, že nám někteří hráči budou scházet,“ řekl Pavel Capouch, ale rozhodně to nebral jako výmluvu, naopak ocenil sílu soupeře. A dokonce byl kritický i ke svému vlastnímu výkonu. „Soupeř nás přehrál od A do Z. Ode mne, jako od brankáře, až po našeho posledního střídajícího hráče. My jsme si nedokázali přihrát, všude jsme byli druzí a dostali jsme laciné góly,“ líčil.


První přišel už po několika vteřinách, když se trefil Skalník. Počepice sice za další tři minuty dokázaly rychle zareagovat zásluhou Chlástáka, ale to bylo z jejich strany všechno. Naopak Jince do poločasu ještě dvakrát udeřily. Po půlhodině hry se podruhé prosadil Skalník a na 1:3 zvýšil tři minuty před pauzou John, čímž definitivně zlomil odpor domácích. „Už v poločase bylo rozhodnuto. My jsme si kromě gólu žádnou další větší možnost nevypracovali, zatímco soupeř měl ještě další šance a mohl klidně vést vyšší rozdílem,“ podotkl trenér Capouch.


Jince po přestávce navýšily svůj náskok až na 1:5, poslední slovo ale nakonec měly Počepice, jejichž prohru na konečných 2:5 zmírnil v předposlední minutě Marek Skalický.