Třebsko od začátku ročníku postupně porazilo Březnici, Jince, Nový Knín, Rosovice, Luhy, Počepice a brousilo si zuby i na Kosovu Horu, která byla před zápasem s pouhými dvěma body na předposledním dvanáctém místě.To se nakonec podařilo, byť se tentokrát jeho hráči hodně nadřeli a uspěli až v rozstřelu.

Ale nechybělo moc a všechno mohlo být úplně jinak. Kosova Hora se na Třebsko velmi dobře připravila a v úvodu zápasu ho svou hrou dokonale zaskočila. „Spoléhali jsme na standardní situace a protiútoky,“ prozradil trenér Miroslav Valenta plán, který v prvních pětadvaceti minutách vyšel na jedničku.

Kosova Hora si vypracovala vedení 3:0, když se nejprve po rohovém kopu trefil hlavou Nouzecký (8.), následně si míč po přímém kopu srazil do vlastní sítě obránce Třebska Hájek (16.) a třetí branku přidal opět Nouzecký, když zakončil rychlý brejk. A to nemuselo být všechno. „Ačkoliv byli hosté herně lepší, mohli jsme přidat ještě čtvrtý gól, ale soupeře podržel brankář,“ popsal Valenta, zlomový moment celého zápasu.

Třebsko totiž vzápětí snížilo zásluhou Bohuňka (34.) a v dalším průběhu naplno ukázalo nejen své momentální dobré psychické rozpoložení, protože zápas za velmi nepříznivého stavu nezabalilo, ale především fotbalové kvality. „Do konce prvního poločasu nám hosté zle zatápěli,“ přiznal domácí kouč, jehož svěřenci podlehli tlaku dvě minuty před odchodem do kabin, kdy Tošovský snížil na rozdíl jednoho jediného gólu. Vedoucí tým tabulky tak byl před druhým poločasem reálně zpět v boji o bodový zisk.

Po obrátce však snaha hostů dlouho nevedla ke kýženému vyrovnání. „Jejich tlak už nebyl takový,“ uvedl Valenta, jehož svěřenci drželi těsný náskok až do 87. minuty, kdy z nařízené penalty přeci jen srovnal Tošovský.

V rozstřelu pak Třebsko dokonalo obrat a nadále tak zůstává v sezoně neporaženo.