„Nerad bych něco vyhlašoval. Jak říká můj kamarád Josef Csaplár, je důležité zůstat nohama na zemi, neustále pracovat a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl po minulém zápase, ve kterém Třebsko porazilo doma Nový Knín (1:0), jednoho z hlavních adeptů na postup do I. B třídy, předseda klubu Jaroslav Marek.

Ačkoliv vedení týmu o svých skutečných ambicích nechce nahlas příliš mluvit, po poslední výhře nad Rosovicemi, které se v minulých sezonách rovněž pohybovaly v horních patrech tabulky, se o týmu už i mezi soupeři mluví jako o černém koni letošního ročníku. „Třebsko hrálo velmi dobře. Určitě má kvalitu na to, aby se po celou sezonu udržet v boji o nejvyšší příčky,“ shodli se hráči Rosovic po sobotním utkání.

Výsledky okresních fotbalových soutěží

Jejich největším problémem bylo ve uhlídat Davida Bohuňka. Právě útočník Třebska nasměroval po osmnácti minutách lídra soutěže ke čtvrtému vítězství, ačkoliv soupeř měl více ze hry. „V prvním poločase jsme nedali tři tutovky,“ litovali domácí hráči, kteří se dvě minuty před přestávkou dočkali alespoň vyrovnání zásluhou Tuháčka.

Po obrátce ale vrátil Třebsku vedení znovu Bohuněk (63.). S hostujícím útočníkem si rosovická obrana nevěděla rady ani dalším průběhu a často ho zastavovala pouze za cenu faulu. Dva z nich dokázal z přímých kopů potrestal Jakub Tošovský (65. a 83.), čímž definitivně rozhodl.
A Třebsko tak nadále prochází letošním ročníkem bez ztráty kytičky.

Úplně opačný příběh zatím píše rezervní tým Spartaku Příbram, který dosud jako jediný nezískal v letošním ročníku ani bod. Po porážkách s Dublovicemi (2:6), Luhy (1:2) a Sedlčany C (0:2) prohrál i v sobotu v Trhových Dušníkách, kde podlehl 3:5.