Běžela dvanáctá minuta. Zápas se teprve začínal rozjíždět a Nový Knín už musel podruhé sáhnout ke střídání. Domácí věděli, že se jedná o velkou komplikaci, pokud chtěli pomýšlet opět po roce na obrat ve finále okresního poháru. „Jeden hráč nám nastoupil po zranění, takže tam to bylo jasné. Druhý měl něco s kotníkem, to se prostě stává,“ komentoval brankář Michal Petřík.

Jiráně už v páté minutě vyřadilo zranění kolena. Jeho náhradníka, devatenáctiletého Vojtěcha Maříka, pak o chvíli později poslaly ze hry problémy s kotníkem. Největší strach ale přišel po půl hodině hry o hostujícího Jana Kašpara, který šel do souboje s gólmanem Petříkem a byť se jejich střet vyvíjel na první pohled nevinně, tak po několika minutách musel hráč Petrovic z utkání odstoupit s krvavým šrámem v obličeji. Jak se později ukázalo, jednalo se o zlomeninu nosu.

„Mrzí mě, že jsem ho sundal. Šel jsem nahoru do balonu. Pravděpodobně si dal o mě o loket. Pořádně ani nevím, kam se o mě praštil,“ popisoval inkriminovaný moment Petřík. Pro Petrovice se jednalo o druhou ztrátu v krátké době, neboť před necelými dva týdny přišly o Lukáše Sedláka. „Má zlomený nadočnicový oblouk. Takže jsme hráli za tyhle dva kluky. Pohár jsme získali pro ně. Hráli jsme za oba,“ řekl na straně vítězů Petr Chlasták.

Podle 39letého matadora byly souboje tvrdší než v jiných zápasech. Hrálo se finále okresního poháru, vyvrcholení letošní sezony. „Nový Knín i my jsme chtěli. Zápas byl ostrý,“ uzavřel Chlasták.