Sotva začal druhý poločas, tak v 51. minutě dojde k situaci, kdy dojde k odmávání ofsajdu laickou rozhodčí Sabinou Kulandovou. V tu chvíli si na ní spustí lavina nadávek od jednoho z fanoušků, jenž jí adresoval několik poznámek, i vulgárních. Z videozáznamu, který má Deník k dispozici, jí ještě říká, ať se na to vykašle – slušně řečeno. „Tak ať to mává pořádně, ne!?“ dodává ještě vzápětí v emocích.

Bohutín udržel proti rezervě Spartaku okresní neporazitelnost
OP: Lídr odvracel první prohru, přestřelka Podlesí s Luhy, remíza u dna tabulky

„Jsme přesvědčeni, že i kdyby šlo o případ špatné signalizace ofsajdové pozice, nejednalo se o úmysl poškodit útočící družstvo. Zveřejněním záznamu chceme upozornit na zbytečnou agresivitu ze stran fanoušků a okolí nejen směrem k mladým začínajícím rozhodčím, kterým věnujeme při seminářích a školení desítky hodin práce,“ stojí v prohlášení Okresního fotbalového svazu Příbram k celé události.

Celá záležitost je ještě víc alarmující, že se podle zápisu o utkání jedná o 50letého Václava Vohradského, který se měl pohybovat na opačné straně hřiště mezi střídačkami coby první asistent rozhodčího, nicméně byl s největší pravděpodobností mezi fanoušky. Závažnost už tak ožehavému problému ještě dodává fakt, že hlavní sudí celou záležitost nezaznamenal do zprávy rozhodčího. A ač se správně zastal mladší a možná i budoucí kolegyně, tak stejně bude předvolán před Komisi rozhodčích.

Jan Hyspecký (v oranžovém) vede krále střelců okresního přeboru
S 23 góly kraluje okresu. Hyspecký: Jedu nadplán! Áčko? Platnější jsem v béčku

K inkriminované události se vyjádřil i předseda Okresního fotbalového svazu Příbram Pavel Chán. „Po zhlédnutí videa jsem navrhl VV OFS Příbram, že bychom zveřejnili toto video a ukázali zpupnost a srabáctví nějakého individua, které se dobývá na mladou holku a nevybíravým způsobem komentuje její rozhodnutí. Zbytečně eskaluje situaci, jež vůbec neovlivnila útočnou akci domácího družstva, protože u míče byl stejně dříve obránce hostí. Ano, pozice asistenta rozhdočího nebyla ideální, ale ani kamerový záznam neprokázal, jestli se jednalo či nejednalo o ofsajdovou pozici. Prostě naprosto zbytečná a hloupá reakce někoho, kdo měl být na jejím místě, ale raději si vybral hulákání a pořvávání v hledišti. Zveřejnění možná způsobí kontroverzi, ale nemůžeme zavírat oči nad problémem agresivního jednání fanoušků a okolí na utkání okresních soutěží,“ uvádí Chán.

Teprve 20letá sudí, dcera známějšího otce Radomíra Kulandy, který se aktuálně pohybuje na krajské úrovni, se postavila na na lajnu jako laik. Nicméně má zájem, že by se v budoucnu stala rozhodčí. Kdo ví, jestli teď bude mít ještě chuť. Nikdo by se nedivil, kdyby od toho odstoupila.