„S příbramskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě. Snažíme se ji různými způsoby podporovat. Nyní jsme se s partnerem našeho klubu domluvili a zakoupili jsme společně české respirátory,“ okomentoval tento krok statutární ředitel klubu Jan Starka.

„Naše firma se zabývá nanotechnologiemi, děláme dlouhodobé ochrany povrchů v různých odvětvích. Jsme partner firmy TEX-TECH, výrobce českých roušek a respirátorů, která také dodala část respirátorů a svolila k tomu, že dodáme příbramské nemocnici přes nás a 1. FK Příbram jejich respirátory," doplnil ředitel společnosti NANO PLM+ Filip Svoboda.

Oba pánové předali dar společně do rukou Stanislava Holobrady. „Dostali jsme tisíc respirátorů české výroby, které určitě rádi využijeme. Plánujeme jejich použití jak na covidových odděleních, tak případně i na odděleních jiných. Děkujeme za ně,“ prohlásil ředitel příbramské nemocnice.

1. FK Příbram s aktivitou na podporu záchranných složek nekončí. „Připravujeme další projekty, jejichž výtěžek opět poputuje do Oblastní nemocnice Příbram," prozradil Jan Starka.

V nejbližších dnech tak odstartuje například dobročinná aukce, na ligové utkání s Bohemians Praha 1905 má poté vedení klubu v plánu pozvat osoby pracující v IZS.