Proti Dukle jste pro zachování naděje potřebovali zvítězit. Dukla vám ale nedala nic zadarmo a byla vám vyrovnaným soupeřem, hrála roli na vaší straně i nervozita?
Dukla hrála uvolněně, protože už jí o nic nešlo. A to se hraje úplně jinak. Hráči soupeře předváděli zajímavý fotbal, pěkně si to ťukali. Naopak my jsme byli v situaci, kdy jsme museli. A to z naší strany spíše o bojovnosti a nasazení, než o nějakém extra fotbale. Navíc jsme inkasovali první gól, což by zamávalo a ještě více svázalo nohy i větším týmům. Ale zvedli jsme se, dokázali jsme to otočit a zápas zvládnout, ale bohužel bez šťastného konce.

Byli jste hodně blízko, doslova pár vteřin, protože hráči Bohemians proti Opavě vyrovnali až v posledním minutě nastaveného času. To musí být velké zklamání, že?
Co k tomu mám říct, gól v páté minutě nastavení… upřímně a slušně řečeno, jsem byl hodně naštvanej, protože mohl být klid. Asi jde o největší zklamání v mé kariéře. Samozřejmě si ale za to můžeme sami. Měli jsme získat bod v Opavě, ale tohle je obrovská smůla. Bolí to hodně.

Trenér Nádvorník už po zápase v Opavě řekl, že Slezanům v Ďolíčku příliš nevěří. Co vy?
Já jsem byl optimista a věřil jsem, protože žádný tým nechce prohrávat, navíc se chce v posledním kole rozloučit se sezonou nejlepším možným způsobem. Ba naopak, říkal jsem si, že Opava bude hrát uvolněně.

Co byste označil jako hlavní příčinu, která vás odsoudila k účasti v baráži? Byla to především špatná bilance ve venkovních zápasech?
To je jasné, při pohledu do tabulky vidíte, že jsme doma silní, když jsme zvládli většinu zápasů, ale venku nám to prostě nejde. Když se zachráníme, musíme to do dalších ročníků zlepšit.

Čeká vás baráž proti Zbrojovce Brno, co bude podle vás klíčové pro úspěch v celém dvojutkání?
Baráž si zahraji poprvé v kariéře, takže vůbec nevím, co od toho čekat. Myslím, že to bude hlavně o hlavách, ve kterých musíme být správně nastavení. Pokud chceme ligu hrát, musíme prostě Zbrojovku porazit, jinak to nejde.

Prožili jste velké zklamání, nemůže vás to poznamenat právě pro baráž?
Musíme se z toho oklepat. Nemžeme mít hlavy dole. První zápas nás čeká už ve středu v Brně. Nedá se nic dělat, musíme zvládnout baráž.