Psal se 12. prosinec roku 2020. FORTUNA:LIGA měla tehdy na programu 11. kolo a Příbram v něm hostila Zlín. Šlo o vyrovnaný zápas, který rozhodla 72. minuta, kdy Pilík zatočil od autové čáry míč do pokutového území, odkud si ho po souboji s Treglerem nasměroval do vlastní branky Buchta. Tak se ve zkratce zrodilo poslední vítězství Středočechů.

Od té doby uběhly více než čtyři měsíce, během nichž uhrála Příbram pouze tři remízy. Ve svém posledním vystoupení minulý týden pak klopýtla s Olomoucí, které doma podlehla 0:2. „Ten zápas se hodnotí velice těžce, protože jsme určitě nebyli horším týmem. Chybělo nám ale štěstí, které jsme měli předtím v Mladé Boleslavi. Inkasované góly byly smolné, to mě mrzí nejvíce,“ vrací se k poslednímu vystoupení brankář Jakub Šiman.

Vyústění? Poslední místo v tabulce a osm kol před koncem soutěže ztráta devíti bodů na záchranu. „Dokud tady bude i malá šance, tak tomu budeme věřit. Kdybychom nevěřili, tak ani nemá cenu, abychom do těch zbylých zápasů chodili,“ neztrácí naději Šiman.

S každým dalším zaváháním je však situace celku od Litavky složitější. Je tedy na čase nelichotivou sérii zlomit. A kdy jindy, než znovu proti Zlínu! Má to ovšem ještě dva háčky. Příbrami se dlouhodobě nedaří na hřištích soupeřů. Venku získala tři body naposledy 30. května 2020, kdy v rámci 26. kola loňského ročníku FORTUNA:LIGY zvítězila v Olomouci (2:1).

Navíc ve Zlíně se v historii vzájemných zápasů radovala pouze jednou. Stalo se tak 8. května 2004, kdy si odvezla tři body zásluhou branek Otepky a Rychlíka (vítězství 2:0).

V neděli se ale bude hrát nový zápas a Příbram se v něm pokusí zlomit hned tři černé série najednou. Jeho výkop je na zlínské Letné ve 14 hodin.