Třiatřicetiletý brankář by přesunem pod televizní věž měl získat mnohem větší herní vytížení, protože v příbramském klubu se nedokázal během letní přípravy prosadit přes dvojici svých konkurentů, uzdraveného Marka Boháče a Ondřeje Kočího, který ho už v průběhu loňské sezony postupně vytlačil ze základní sestavy.

 „To, kdo v prvním zápase letošní sezony nastoupí do brány, bylo pro mě asi nejtěžším rozhodnutím, protože všichni tři by si v brance zasloužili být,“ přiznal po utkání s Teplicemi příbramský trenér Roman Nádvorník.

Zatímco v Příbrami plnil Milan Švenger v úvodu sezony pozici brankářské trojky, na Žižkově, kde doplnil své dva mladší kolegy Karla Hrubeše a Pavla Soukupa, by se měl stál gólmanem číslo jedna. „Management klubu udělal maximum, abychom posílili ve všech řadách i na gólmanském postu,“ prozradil pro klubový web trenér Zdeněk Hašek.

Bývalý mládežnický reprezentant, který s fotbalem začínal v Jablonci, ale svou kariéru spojil především se Spartou, jejímž hráčem byl dohromady dvanáct let, si tak vyzkouší angažmá v druhém pražském klubu. Na Letné získal mimo jiné dva ligové tituly a stejný počet trofejí má i z domácího poháru. Kromě Příbrami dále působil i v Mostě, Bohemce, Zlíně nebo slovenské Senici.

Ve Viktorii se Milan Švenger sejde se záložníkem Michalem Hlavatým, dalším fotbalistou, jenž má příbramskou minulost, protože u Litavky vyrostl. Ten přichází ze Sokolova, jako jedna z dalších posil pražského celku. „Michala Hlavatého, který hrál v Sokolově, jsme sledovali už na jaře. S ohledem na to, že se soutěží má zkušenosti, bude pro nás posilou,“ věří Hašek.