U Litavky se totiž střetnou dva celky, které okupují spodní příčky tabulky. Příbram je čtrnáctá, Opava ligový peloton uzavírá na šestnácté příčce. Rozdíl mezi oběma nadcházejícími soupeři pak činí pouhé tři body. „Čeká nás mužstvo, které je v tabulce pod námi. Rádi bychom se odpoutali od spodku tabulky a získali před reprezentační přestávkou více klidu, proto chceme jednoznačně zvítězit,“ potvrdil Nádvorník.

Přestože poslední dvě vzájemná měření sil (hraná v Opavě pozn. red.) jeho svěřenci výsledkově nezvládli, když prohráli 1:2 a 0:1, jejich šance na úspěch jsou velké. Příbramští doma s Opavou v historii ještě neprohráli. Navíc ze sedmi případů hned šestkrát odešli ze svého trávníku jako vítězové. „Vypovídá to o tom, že oba týmy jsou mnohem silnější na domácím stadionu,“ konstatoval kouč Nádvorník, který rovněž nastínil, co by jeho tým mělo tentokrát dovést k vytouženým třem bodům. „Musíme se vyvarovat individuálních chyb. V útočné fázi mít dostatečný počet hráčů v pokutovém území a především být dostatečně efektivní v zakončení.“

Dobrou zprávou pro trenéra je, že v důležitém utkání může počítat s kompletním kádrem. „Jsme zdraví, natěšení a připravení zápas zvládnout,“ dodal trenér Roman Nádvorník.

Kdy jindy vyhrát, když ne dnes! Zápas s Opavou má u Litavky výkop ve 14.30.