ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Věřím, že se liga znovu rozjede. Jak celou situaci ohledně koronaviru sleduji, vypadá to, že se snad vše vyvíjí směrem k lepšímu,“ řekl příbramský odchovanec.

Pilík v době nucené přestávky denně běhal a třikrát týdně doma cvičil. „Vždy v neděli jsme od trenérů dostali plán na celý týden,“prozradil třiatřicetiletý záložník, který během individuální přípravy ani jednou nezapochyboval o tom, že by se soutěž neměla dohrát.

„Anulování ročníku si nepřipouštím. I kdyby se zbytek zápasů měl hrát bez diváku. Jen tak bude liga spravedlivá,“ má jasno. „Odložilo se EURO, tím se získal čas navíc. Systémem sobota-středa-sobota to určitě zvládneme dohrát, pokud nám to samozřejmě vláda umožní,“ dodal.

Zároveň si ale je vědom, že dlouhá pauza se na hráčích může podepsat. Především co se týče práce s míčem. „To samozřejmě může být problém,“ přiznává. „Ze začátku určitě nebude fotbalovost taková jako v rozjeté sezoně. Na druhou stranu je situace je pro všechny stejná. Určitě nějak popereme,“ ujistil.

A věří i své mateřské Příbrami, která bude při případném restartu odvracet hrozbu sestupu. „Sleduji to. Zápasů zbývá ještě dost, takže kluci pořád mají na šanci, aby se zachránili. Budou ale potřebovat šňůru dobrých výsledků, která je nastartuje,“ doplnil Tomáš Pilík.