„Jsem rád, že se nám jeho příchod podařilo realizovat a dotáhnout do konce. Tonda Fantiš byl loni druhým nejlepším ligovým střelcem Příbrami, kde se mu povedlo nastřílet sedm branek a k tomu přidal tři asistence. Věříme, že stejně produktivní bude i u nás,“ uvedl sportovní ředitel Zlína Zdeněk Grygera.

Fantiš se vrací do známého prostředí. Právě ze Zlína totiž zamířil před dvěma lety, nejprve na hostování, zpět k Litavce, kde hodlal po zranění kolene restartovat svou kariéru. To se mu podařilo, navíc svému mateřskému klubu pomohl výrazným způsobem k návratu do nejvyšší soutěže. Následně se jeho hostování změnilo v přestup a v uplynulé sezoně se podílel velkou měrou i na záchraně prvoligové příslušnosti, když byl po Janu Matouškovi druhý nejlepším střelcem týmu. „Chtěl bych poděkovat Příbrami za krásné dva roky, kdy jsme dokázali postoupit do ligy, což byl jeden z mých nejlepších okamžiků v kariéře. Samozřejmě pro mě moc znamenalo i nedávné udržení v lize. Byla to dlouhá a náročná sezona. Přeji všem, ať se daří a hlavně klukům z kabiny zdraví,” řekl sedmadvacetiletý fotbalista, který má na svém kontě zatím 202 ligových startů.  „Děkujeme Tondovi za odvedené služby a do dalšího angažmá přeje jen to nejlepší,“ uvedli zástupci 1. FK Příbram na klubovém webu.

Držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy U19 z roku 2011 se ke svému staronovému týmu už připojil na soustředění v Rakousku, kde se Zlín, stejně jako Příbram, momentálně připravuje na novou sezonu ve FORTUNA:LIZE. V kabině se tak mimo jiné opět sešel i s trenérem Josefem Csaplárem, se kterým spolupracoval už během převážné části svého příbramského angažmá.

Premiéru v dresu Fastavu si Fantiš možná odbyde už ve čtvrtečním přípravném zápase s Lokomotivem Moskva.