Ve vaší kariéře jste nastoupil k utkání číslo 201, co to pro vás znamená?
Je to určitě hezká meta. Vlastně kdybych nebyl dva roky bez fotbalu kvůli zraněním, mohl jsem mít už i víc. Jsem rád každopádně, že jsem toho dosáhl.

Oběma týmům šlo hodně, což dokumentovaly i velké emoce na trávníku, jak jste to viděl vy přímo ze hřiště?
Zápasy o záchranu většinou nebývají o fotbalové kvalitě, ale rozhodují právě atributy jako bojovnost a nasazení. Vše je hlavně o soubojích, z čehož pak vznikají emoce a hádky. Tohle byl přesně jeden z klasických příkladů.

Vy osobně jste se během utkání hádal především s Pavlem Zavadilem. Nepřemýšlel jste nad tím, že zachováte úctu ke staršímu soupeři?
Ne, vůbec… nenechám si na hřišti nic líbit. Také už nejsem mladý kluk. Po zápase jsem si s ním ale podal ruku.

Vám se podařilo ve druhém poločase vstřelit gól, který vám dlouho dával naději na zisk jednoho bodu. Domácí po něm ale reklamovali u hlavního rozhodčího vaší hru rukou. Byla?
Říkal jsem, že mě to do ruky trefilo, ale měl jsem ji u těla (ukazuje, jak měl levou paži přetisknutou k tělu). Nedělal jsem nijak takhle (ukazuje pohyb dopředu). Kdybych do míče plácl jinak, vůbec bych se nehádal. Šel jsem tam a trefilo mě to do ruky, která však byla u těla. Nemohl jsem s tím nic udělat… To pravidlo je velmi sporné, každý vykládá po svém.

Co rozhodlo o vaší porážce, byly to standardní situace?
Určitě, to je naprosto jasné, protože jsme po nich dostali obě branky. Opava vždycky hrozí ze standardek a my jsme si je tentokrát nedokázali nepohlídat. Nutno podotknout, že soupeř má řadu vysokých hráčů, naopak my na tom nejsme výškově nejlépe. Navíc Pavel Zavadil je kope velmi dobře. Vyhrál šťastnější tým. Je to velká škoda. Zvlášť, když Bohemka zvítězila na Slovácku.

To je pro vás velká komplikace, protože jste se opět propadli na barážovou čtrnáctou pozici a před posledním zápasem nemáte svůj osud ve vlastních rukách. Věříte, že se ještě vyhnete baráži?
Naše situace je nyní složitá. V první řadě musíme doma porazit Duklu. Ani to nám ale nemusí stačit. Bohužel takhle to je nastavené. Nic s tím neuděláme. Musíme vyhrát a doufat v zaváhání Bohemky.