„Na jednu stranu je to super, ale po tom průběhu si myslím, že to je lehká ztráta,“ narážel příbramský záložník na to, že jeho tým v průběhu utkání prohospodařil dvoubrankové vedení. Na druhou stranu, když se ale na začátku nastaveného času prosadil Ondrášek a otočil vývoj na stranu Plzně, tak už pomalu ani on sám nevěřil, že se spoluhráči dosáhne v Doosan Areně na bodový zisk. „To jsem si říkal, že je to jak v lednu… to jsme také v zápasech vedli, ale nakonec je ztratili a nezískali ani bod. Tohle byl podobný průběh,“

Pak ale přišla šestá minuta nastavení, poslední akce zápasu a Zorvanův zářivý moment, kdy střelou zhruba z pětadvaceti metrů zaskočil brankáře Hrušku a vyvolal na příbramské straně obrovskou vlnu euforie. „Byl tam dlouhý míč na Volťáka (Radek Voltr pozn. red.), ten mi to přiklepl hlavou a já jsem viděl, že Hruška je trochu vylezlý ven z branky, tak jsem ho zkusil přehodit a naštěstí to tam hezky zapadlo,“ okomentoval moment, který rozhodl o výsledku utkání.

Kromě stylové oslavy narození syna  Matěje tímto gólem Filip Zorvan mimo jiné zpečetil osud trenéra Adriana Guľy na plzeňské lavičce, kde ho v pondělí nahradil ex-reprezentační lodivod Michal Bílek, kterému bude v roli asistenta pomáhat Pavel Horváth, jenž ještě nedávno působil právě v Příbrami. Především ale zařídil Středočechů velmi cenný bod. Ten může hrát velkou roli v konečném účtování „Pořád je to bod z Plzně,“ cenil si Zorvan.

Přesto celek od Litavky ztrácí tři kola před koncem na záchranu stále pět bodů. „Dva zápasy doma, to je šest bodů. K tomu jeden venku, to je dohromady devět. Je to úplně jednoduchá matematika, nic jiného nás asi nezachrání, protože Teplice asi někdy také vyhrají. My každopádně uděláme maximum, abychom v posledním kole, kdy přijde na náš vzájemný zápas, hráli o všechno,“ řekl Zorvan.