Dva měsíce a navrch ještě pět dní. Tak dlouho čekali kvůli pandemii koronaviru příbramští fotbalisté na to, až si znovu zahrají zápas. Poslední utkání sehrálo mužstvo od Litavky v neděli 8. března v Karviné, kde prohrálo 0:2.

Proti Vyšehradu nastoupila Příbram ve značně omlazené sestavě. V dresu Středočechů se mimo jiné objevili i tři mladíci z Viktorie Plzeň, kteří se středočeským celkem momentálně trénují - Svoboda, Vais a Pinc. A právě posledně jmenovaný měl na vítězství výrazný podíl, když v úvodu proměnil pokutový kop.

Po přestávce sice dvakrát skórovali hosté, jenže poprvé to bylo do vlastní sítě. Deset minut před koncem pak snížil Čvančara, ale Příbram už těsný náskok uhájila a Pavel Horváth se mohl radovat z úspěšné premiéry na lavičce Středočechů.

NÁVRAT DO ZNÁMÉHO PROSTŘEDÍ

To ale nebylo všechno. Hned po utkání se mužstvo přesunulo do Plzně, kde o pár hodin později sehrálo další přípravný duel, tentokrát proti domácí Viktorii, což byl pikantní duel především právě pro příbramského kouče. „Tak speciální to bylo a bude pokaždé. Znal jsem devadesát pět procent lidí, kteří byli utkání přítomni. To je výjimečné. Na ostatních stadionech se tohle moc opakovat nebude,“ přiznal Horváth.

Na rozdíl od předchozího utkání poslal do hry výrazně zkušenější sestavu, ve které nechyběli Jan Rezek nebo Michal Škoda. Plzeň ale přesto od začátku zcela jasně potvrzovala roli favorita. „Prvních šedesát minut jsme vypadali strašně, byli jsme všude pozdě, nedělali jsme to, co jsem si představoval, o čem jsme se bavili, trénovali,“ neskrýval rozladění příbramský trenér.

Plzeň toho dokázala třikrát využít už v prvním poločase, kdy nejprve otevřel skóre Pernica a po něm se dvakrát prosadil Chorý. Navíc krátce po změně stran přidal čtvrtý zásah domácích Kepl. „Poté jsme ale udělali dvě změny a od té doby se to hodně zlepšilo. Vytvářeli jsme si šance a nebylo to vůbec špatné,“ všiml si Horváth zlepšení.

Na výsledku se už ale nic nezměnilo. Viktoria tak stejně jako v posledním vzájemném měření sil ve 22. kole FORTUNA:LIGY zvítězila nad Příbramí hladce 4:0. „Pro mě osobně to bylo velmi poučné. Stejně tak pro hráče. Máme na čem stavět a bereme to tak, že jsme si vyzkoušeli věci, které dělat nesmíme a naopak dělat musíme,“ uvedl Pavel Horváth.

1.FK Příbram - FK Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:0)

Branky: 6. Pinc (p), 73. vlastní - 80. Čvančara.

1.FK Příbram: Melichar - Pazdera, Šimek, Kleščík, Svoboda, Díl, Soldát, Hájek, Vais, Kříž, Pinc. Střídající: Vantruba, Budínský, Belej, Ptáček.

FC Viktoria Plzeň - 1.FK Příbram 4:0 (3:0)

Branky: 11. Pernica, 24. Chorý, 41. Chorý, 50. Kepl

FC Viktoria Plzeň: Sváček – M. Havel, Gabriel, Pernica, Hloušek – Hořava, Díaz, Herc – Kepl, Chorý, Kovařík. Střídali: Staněk, Kaša, Hezoučký, Káčer, Havel

1. FK Příbram: Vantruba - Kvída, Dramé, Kingue, Antwi, Škoda, Tregler, Rezek, Nový, Zorvan, Šašinka. Střídali: Kočí, Díl, Svoboda, Vais, Pinc.