Původně se spekulovalo o příchodu trenéra Svatopluka Habance, nakonec se ale u Litavky rozhodli sáhnout po slovenském pětačtyřicetiletém bývalém obránci, který během své kariéry válel například v Liberci nebo Rapidu Vídeň.

Důvod? Valachovič dobře zná prostředí u Litavky. V minulosti totiž v klubu působil na pozici asistenta trenéra - pomáhal postupně Karolu Markovi, Petru Čuhelovi, Františku Strakovi a naposledy před šesti lety Pavlu Tobiášovi.

„Trenér Valachovič už u nás působil, takže zná zdejší prostředí. Je to bývalý vynikající fotbalista, což prokázal například ve Slovanu Liberec či Rapidu Vídeň. Do práce má velkou chuť, právě někoho takového potřebujeme,“ vyjádřil se na adresu nového trenéra prezident klubu Jaroslav Starka.

Cíl je jasný? „Pokusí se o fotbalový zázrak, kterým je záchrana v lize. Kdyby se to nepodařilo, bude mít za úkol připravit si mužstvo na druhou ligu a z ní postoupit zpátky,“ prozradil Jaroslav Starka.

„Nejsme v dobré situaci a věříme, že právě Jozef Valachovič je tím, kdo nám může pomoci,“ doplnil svého otce statutární ředitel klubu Jan Starka s dovětkem, že momentálně se pracuje ještě na sestavení nového realizačního týmu, který bude brzy představen.