Špatný začátek, dvě inkasované branky a neproměněná penalta. To vše předznamenalo ještě před poločasem další debakl, který Opavští, hrající v euforii, dokonali třemi zásahy po přestávce.

Zmar a smůlu Středočechů, jenž se jim v poslední době lepí na kopačky, krásně dokumentovala čtvrtá obdržená branka, kterou si do vlastní sítě vstřelil Průcha, když nešťastně srazil centr Janetzkého.

„Prožíváme špatné období a dostáváme hodně gólů. V podstatě jde o to, že z čeho soupeř vystřelí, z toho dostaneme gól. Opět jsme byli slabí v pokutových územích, proto z toho vzešel takový výsledek,“ popsal hlavní příčiny další vysoké porážky Josef Csaplár.

Vždy vítězí fotbal

Zatímco jeho svěřenci odjížděli se sklopenými hlavami, v Opavě, kam se ligový fotbal vrátil po třinácti letech, bylo pořádně veselo. „Znovu se potvrdilo, že v našich zápasech se pořád něco děje a radost děláme buď sobě, nebo soupeři. Vždy ale vítězí fotbal,“ konstatoval.

Výsledky v poslední době ale nepřicházejí, což může být dáno několika aspekty. Jeden z nich je ovšem podle trenéra zásadní. „Máme jisté absence, navíc nám chybí Slepička. Bez něj a bez Matouška je to jako když Barceloně odejde Messi nebo Suárez,“ naznačil, jak velké osobnosti ve svém týmu oproti úspěšnému úvodu sezony postrádá.

Jenže Matoušek už střílí góly za Slavii a Miroslav Slepička by měl být k dispozici až na jaře. Tak dlouho však borci od Litavky čekat nemohou. Restartovat potřebují okamžitě, protože v sobotu je čeká důležitý duel doma se Slováckem, což si uvědomuje i jejich zkušený stratég. „Končí určité období mládí a kravin, teď u nás nastává období dospělosti,“ má jasno Csaplár.