Třetí zápas doma v řadě, který skončil bez branek, jak to hodnotíte?
Těžko se to hodnotí, protože takové zápasy, navíc doma, musíme zvládat. Je to pro nás ztráta, podobě jako když jsme prohráli s Karvinou nebo remizovali s Olomoucí a Zlínem. Šance, abychom utkání rozhodli v náš prospěch, jsme měli, ale musíme si uvědomit, že jsme mohli i prohrát, skvělým zákrokem nás však v poslední minutě zachránil Ondra Kočí, který chytil jasný gól, když vytáhl míč na břevno.

Ideální dárek k vašim nedělním osmatřicátým narozeninám, jste si asi představoval jinak, že?
To určitě ano. Chtěl jsem, abychom zápas s Opavou zvládli vítězně, což se nepodařilo. Na druhou stranu jsem rád, že jsem zdravý, mohu být v kabině a pomoci klukům na hřišti.

S jakými pokyny jste vstupoval na hřiště?
S Michalem Škodou jsme měli hrát vedle sebe. Měli jsme se pokusit nahoře udržet míče, napadat rozehrávku soupeře a dát gól. To poslední se nám bohužel nepodařilo.

Poprvé v ročníku jste odehrál větší porci minut. V úvodním zápase sezony jste nastoupil na minutu proti Teplicím, pak jste hrál i za B tým a čekalo se, že se začnete častěji objevovat na trávníku i za A mužstvo. Proč se tak stalo až v duelu s Opavou?
Trochu jsem všechno uspěchal. Před měsícem jsem nastoupil za béčko a natrhl si přitahovač stehenního svalu, takže jsem další tři týdny kvůli tomu marodil. Teď jsem ale stoprocentně fit. V pořádku je nejen sval, ale především i kotník. Musím poděkovat vedení a trenérovi za důvěru a servis, což mi umožnilo, abych se mohl vrátit zpátky na hřiště.

Zvládl byste v případě potřeby celý zápas?
Minulý týden jsem odehrál celý zápas za béčko. Sice jde o třetí ligu, ale myslím, že bych asi devadesát minut zvládl i v nejvyšší soutěži. Mým hlavním cílem však nyní je sbírat postupně minuty, být co nejplatnější na hřišti a pomoci tak týmu k lepším výsledkům.

Co momentálně týmu chybí, aby dosáhl na vytoužené tři body?
Gól, lehkost, trochu štěstíčka. Musíme to prostě v dalších zápasech zlomit.

Podepisuje se devět zápasů dlouhá série bez výhry na náladě v kabině?
V kabině problém není. Snažíme se být pozitivní, nesmíme panikařit. Naopak nadále pracovat a doufat, že výhry přijdou. Není to ale jen o tom sbírat body doma. My musíme už konečně uhrát i něco venku, kde se nám dlouhodobě nedaří.

Může vám nyní pomoci reprezentační přestávka?
Věříme, že ano. Uděláme maximum, abychom se dali do pohody.