Bilance obou soupeřů před zápasem hovořila jasně. V každém z pěti předchozích vzájemných duelů zvítězil domácí tým (třikrát Příbram, dvakrát Karviná). Že tentokrát ale bude všechno jinak, naznačil už první poločas.

První možnost sice měla Příbram, když Škodova hlavička skončila na břevně, jeho pokusu však předcházelo ofsajdové postavení přihrávajícího Polidara, které bylo také odpískáno. Následně převzala iniciativu Karviná a přetavila ji i ve vedoucí branku. Lingr v obrovské šanci sám před Boháčem ještě promáchl, ale ve 23. minutě už propálil příbramského brankáře Smrž – 0:1.

Navíc o chvíli později pálil nebezpečně Ba Loua, ale Středočechy zachránil od druhého gólu skvělým zákrokem Boháč.

Příbram se oklepala až v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu. K náporu zavelel Alvir, který z přímého kopu orazítkoval horní tyč. Posléze znovu málem zafungovala osvědčená spolupráce mezi Zemanem a Škodou, nejlepší příbramský střelec ale tentokrát hlavou minul. Branky se nedočkal ani těsně před odchodem do kabin Zeman, který sice překonal karvinského brankáře Hrdličku, ale jeho hlavičku odvrátil na brankové čáře hostující obránce Kouřil.

K úspěchu nevedla ani příbramská snaha zpočátku druhého poločasu. A tak přišla 66. minuta a rozhodující moment celého utkání. Smržovu tečovanou střelu ze střední vzdálenosti ještě stačil Boháč reflexivně vyrazit, ale pouze před dobíhajícího Ndefeho, který druhý gólem pojistil karvinské vítězství.

Na výsledku utkání se už nic nezměnilo. I proto, že Polidar v závěru utkání dopravil hlavou míč do sítě z ofsajdu. Karviná tak po závěrečném hvizdu mohla slavit druhé vítězství v sezoně, zatímco Příbram musela skousnout třetí ligovou porážku v řadě.

Roman Nádvorník: „Od začátku zápasu jsme se nemohli dostat do hry. Obrovské problémy nám dělal především karvinský důraz a dobré dostupování našich hráčů. Nedostali jsme se do tempa, do hry, k naší kombinační hře, kazili jsme jednoduché míče. Byl to náš nejhorší domácí výkon v sezoně.“

František Straka: „Já jsem absolutně spokojen. Nejen proto, že máme velkou marodku a chybělo nám osm hráčů, ale celkově za kluky, protože z nich byla cítit neskutečná energie. Cílevědomě jsme si šli za třemi body, chtěli jsme vyhrát, urvat to a urvali jsme to. Myslím si, že zaslouženě. Jednak jsme dali dva góly, ale základem úspěchu byla vůle.

1. FK Příbram – MFK Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 23. Smrž, 66. Ndefe. ŽK: 8. Petráň (KAR), 11. Čonka (KAR), 76. Ba Loua (KAR), 84. Hrdlička (KAR), 88. Petkov (KAR). Rozhodčí: Machálek - Horák, Batík

1. FK Příbram: Boháč – Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) – Alvir, Jan Rezek, Soldát, Ma. Zeman – Polidar – Michal Škoda (59. Voltr).

MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (68. Putyera), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua (86. Jan Moravec) – Petkov, Petráň.