Do branky Příbrami se podruhé v řadě postavil odchovanec Martin Melichar a ten ve dvanácté minutě zahrál na nervy všem hostujícím hráčům, fanouškům i trenéru Horváthovi, jeho chybnou rozehrávku málem potrestal nejhorším možným způsobem olomoucký Juliš. Zanedlouho měl štěstí podruhé, aktivní Juliš pálil těsně vedle branky. Po dalších dvou neúspěšných pokusech Chytila si vzal ve 38. minutě slovo opět Lukáš Juliš a přesnou ranou k tyči se postaral o první trefu doposud ne příliš záživného duelu.

Jenže dobře rozehraný poločas Olomouc nedotáhla do úspěšného konce. Tři minuty před přestávkou se konečně prosadila také Příbram, pumelici Ghaňana Antwiho zastavila až síť. Středočechům tak skončilo velmi dlouhé čekání na gólový úspěch, půst trval přesně 523 minut.

Jak Příbram zakončila první půli, tak začala druhou, šest minut po návratu na hřiště z protiútoku zaúřadoval po povedené kličce brankáři Mandousovi Matěj Polidar, který tak otočil skóre utkání a ještě více zmrazil padesátku zaskočených diváků.

Domácí celek se snažil o vyrovnání, slibné šance měli Yunis a González, v obou případech se ale vyznamenal už zodpovědný příbramský gólman Melichar. A když neuspěl v samotném závěru základní hrací doby ani Falta, mohli si hosté oddechnout a zvednout ruce k nebi, Příbramští po osmnácti kolech okusili chuť vítězství. Olomouc naopak zabředla do ještě větší krize, nevyhrála už čtyřikrát za sebou.

Zápas 25. kola FORTUNA:LIGY Příbram - Ostrava 0:0.
Nervozita? Byla, ale po úvodním hvizdu ze mě všechno spadlo, říká Melichar

„Je to pro nás hodně důležitá výhra, potřebovali jsme jí. V šatně bylo velké nadšení,“ jásal těsně po střetnutí Matěj Polidar, který se postaral zkraje druhého poločasu o vítěznou trefu. „Asi jsem důležitější gól nikdy nedal. Réza (Jan Rezek, pozn. red.) mě během protiútoku dobře našel, viděl jsem, že olomoucký gólman vybíhá, povedlo se mi to,“ popsal dvacetiletý Polidar.

Středočeši bodovali podruhé v krátké době, z dvou klání vytěžili čtyři body. „Máme jasně danou taktiku, kterou dodržujeme, všichni víme co a jak. Co se týká mě, nevadí mi hrát na hrotu. Nevadí mi náběhy, mám dobrou fyzičku, sedí mi to,“ dodal Polidar, pro kterého šlo o první zářez v sezoně.

V tabulce se Příbram posunula na patnácté místo, zítra ji může vrátit na chvost aktuálně poslední Opava. Tu čeká v neděli souboj s Teplicemi. Už v úterý jde Příbram do akce znovu, od 20.00 hostí Slavii Praha.

FORTUNA:LIGA, 26. kolo
Sigma Olomouc – 1.FK Příbram 1:2 (1:1)
Branky: 38. Juliš – 42. Antwi, 52. Polidar. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. Diváci: 50.

Olomouc: Mandous – Sladký (59. Zahradníček), Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Hála (46. P. González), Houska, Breite (70. Daněk), Chytil (70. Yunis), Falta – Juliš.

1.FK Příbram: Melichar – Kvída (78. Michal Škoda), Dramé, Kingue, Nový – Tregler, Jan Rezek (C), Soldát – Antwi (59. Pazdera), Zorvan (83. Pinc), Polidar (83. J. Šašinka).