Premiérová prvoligová štace je Pavla Horvátha u konce. V Příbrami trvala přesně jeden rok a čtyři dny – od 11. března loňského roku až do dnešního dne (15. března).  Během něj se vedení středočeského klubu rozhodlo šestačtyřicetiletého bývalého vynikajícího středopolaře odvolat. 

Příčinou byly – jak už to v podobných případech bývá – neuspokojivé výsledky. Řečí čísel vypadala Horváthova příbramská mise takto: celkem odkoučoval dvaatřicet zápasů, z nichž pouze pět bylo vítězných, osm skončilo nerozhodně a devatenáct porážkou.

V letošní sezoně celek od Litavky bodoval na plno pouze dvakrát, k tomu přidal šest remíz. V posledních čtyřech duelech navíc vyšel na prázdno. „Nevyhráli jsme ani nepamatuju, mám z toho akorát dlouhé vousy. Nemůžu dát pryč jedenáct hráčů. A tak se tentokrát musí stát změna, která se bude týkat celého realizačního týmu,“ vysvětlil Jaroslav Starka.

Židle se pod Horváthem podlomila především na základě posledních dvou vysokých porážek - na Spartě (0:4) a v Ostravě (0:5). „Pavel Horváth u nás byl jeden rok. V hráčské kariéře to byl vynikající hráč, ale ta trenérská nám zatím společně úspěch nepřinesla. Jako tým jsme se dostali na poslední místo, máme nejméně vstřelených a nejvíce obdržených branek," doplnil Starka.

Ke svému konci se vyjádřil na Instagramu i sám Pavel Horháth: „Děkuji 1. FK Příbram za šanci vyzkoušet si FORTUNA:LIGU i jako trenér. Byla to pro mě velmi cenná zkušenost, kterou budu chtít i nadále rozvíjet! Cítím, že jsem se snažil pracovat na maximum, ale zejména poslední týdny tomu chyběly výsledky, které by nás přiblížily blíže k záchraně. Nastal čas jít novou cestou. Díky za vaši podporu!“

Kdo bude jeho nástupcem? Podle dostupných informací se o novém kouči a jeho realizačním týmu aktuálně jedná. V posledních dnech prosakovaly ze zákulisí zprávy, že vedení mělo předběžně oslovit Svatopluka Habance – právě on je tak nejžhavějším kandidátem na úvolněný post.