Fotbal bez peněz se špičkové úrovni dělat nedá. Své o tom určitě ví i slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, který po příchodu do Slavie a následném přísunu peněz čínských investorů udělal z klubu ve finančních problémech hegemona české fotbalové ligy.

Před novou sezonou Slavia oznámila řadu nových změn - jednou z nich bylo i to, že červenobílé opouští čínská společnost Sinobo, po které byl vršovický stadion pojmenovaný, Eden nově ponese název Fortuna Arena - a to díky čerstvé spolupráci se sázkovou kanceláří.

„Slavia je na tom dobře. Loňský rok za celou éru skončil v mírné ztrátě. Naopak ale předpokládám, že letošní rok skončíme v zisku. A věřím, že i ty další budou aspoň v nižším zisku. Samozřejmě zisk - nebo já říkám kladná nula - je pro nás alfou omegou, že dokážeme rozvíjet Slavii,“ řekl Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci před sezonou.

Krčmář není ze spolupráce nadšený 

Své si k nové spolupráci řekl i úspěšný český biatlonista Michal Krčmář. „Dlouho jsem vsázel u Fortuny, ale už nemůžu dál… prostě to nejde!“ napsal stříbný medailista z olympiády v Pchjongčchangu na sociální síti. Jeho fanoušci nejprve nevěděli, o co jde, a zaplavili ho řadou otázek, proč tomu tak je.

Krčmář po chvíli ale jednomu z fanoušků odpověděl. „Fortuna Arena,“ vysvětlil s odkazem na pražskou Slavii jednomu z fanoušků svoji volbu. Zároveň však Krčmář fanouškům důrazně řekl, že na biatlon nevsázel a nikdy to dělat nebude.

Láska ostatních sportovců k fotbalovým klubům není ničím neobvyklým, velkou fanynkou Slavie je například tenistka Petra Kvitová, mistrovské Plzni zase drží palce úspěšná bojovnice Martina Jindrová.