Trest, který v naší nejvyšší soutěži těžko někdo překoná. Ano, řeč je o kriminálním zákroku bývalého útočníka Sparty Léonarda Kweukeho na Radka Dosoudila. Kamerunský útočník za surové přišlápnutí vyfasoval dvanáctizápasový trest, Dosoudil vzápětí v motolské nemocnici podstoupil operaci, která odhalila frakturu holenní kosti.

Upozornění - následující videa obsahují brutální zákroky.

| Video: Youtube

Aktuálně devětatřicetiletý obránce se sice po zotavení pokoušel o návrat do vrcholového fotbalu, ten už se mu ale nepovedl. V současnosti hájí dres Houstoně.

Komličenko zlomil Limberskému jařmový oblouk

Milan Matula býval známým zlým mužem teplické obrany. V srpnu 2009 šel stoper Teplic do hlavičkového souboje s plzeňským Petrem Jiráčkem tak agresivně, že mu loktem způsobil krvavé zranění hlavy. V utkání sice dostal Matula pouze žlutou kartu, ale jelikož šlo už o několikátý Matulův nepřiměřený zákrok, disciplinární komise mu zpětně udělila osmizápasový trest, který byl později zmírněný na šest zápasů.

| Video: Youtube

Ruský útočník Nikolaj Komličenko platil v Česku za jednoho z nejlepších střelců. Jeho velkou nevýhodou ale byla špatná kázeň. V souboji proti Plzni to pocítil David Limberský, jehož Komličenko trefil tvrdě loktem a zlomil mu jařmový oblouk v obličeji. Ruský forvard odešel od disciplinární komise s osmizápasovým trestem, jenž byl poté zmírněný na šest utkání.

Během své hráčské kariéry bavil Petr Švancara fotbalové fanoušky svojí technikou, nápaditostí a povedenými hláškami. Brněnský rodák má ale za sebou jeden velký škraloup. Tehdejší útočník Slovácka totiž v roce 2009 trefil loktem do obličeje střížkovského Jakuba Heidenreicha. Při střetu tehdejší juniorský reprezentant utrpěl zranění zubů. Zástupci Střížkova v jednu chvíli zvažovali i předání záležitosti civilnímu soudu, v té době nejlepší střelec ligy ale nakonec vyvázl s šestizápasovým trestem.

Pomyslnou pětku uzavírá též útočník Slovácka. Václav Ondřejka si v utkání na Spartě v roce 2012 nebral servítky a surovým skluzem zasáhl Ladislava Krejčího staršího na stojnou nohu do lýtka. Sudí Jech tehdy neváhal ani vteřinu a okamžitě Ondřejku poslal do sprch. Útočník Slovácka i samotný klub se sice za svůj zákrok omluvili, od disciplinární komise ale hráč vyfasoval šestizápasový distanc.