Trenér Josef Csaplár, který nemohl kvůli dohodě klubů počítat s posilou Janem Rezkem, vsadil podle očekávání na většinu hráčů, kteří v loňské sezoně vykopali zpět nejvyšší soutěž. V zahajovací sestavě tak nechyběli Matoušek, Tregler, Skácel, Fantiš nebo Slepička. Z posil nastoupili pouze obránci Nový a Nitrianský. Největší rébus v sestavě, pozici brankáře, pak příbramský lodivod vyřešil nasazením zkušeného Švengera. „Již dříve jsem avizoval, že dáme příležitost hráčům, kteří se o postup zasloužili. Proto nastoupili pouze dva noví hráči,“ potvrdil Csaplár.
Jeho svěřenci nastoupili do utkání plní elánu a prezentovali se velice zajímavou hrou, čímž vtáhli do varu nejen necelé čtyři tisícovky fanoušků, které přišly příbramské fotbalisty podpořit, ale především tím Teplice zaskočili a v prvním poločase je zcela přehráli. Odměna za aktivitu přišla v 17. minutě, kdy se ze čtyřiceti metrů opřel do míče Květ a krásnou střelou, se kterou si gólman Diviš nedokázal poradit, rozjásal příbramské publikum. „Hráli jsme velmi dobře. Troufnu si tvrdit, že lepší poločas, jsme dosud nehráli. Střela Romana Květa byla nádherná,“ chválil Josef Csaplár.
Do přestávky mohlo být u Litavky ještě veseleji, ale Matoušek ve svých dvou nadějných příležitostech neuspěl. „Měli jsme přidat další góly a zápas definitivně rozhodnout,“ věděl příbramský kouč.
Příbram mohla neproměněných šancí litovat hned po změně stran. Teplice začaly velkým náporem a Žitný se po dvou minutách postaral o bleskové vyrovnání. Severočeši převzali iniciativu a Švenger musel předvést několik skvělých zákroků, aby zamezil druhému gólu v příbramské síti. „Ve druhém poločase jsme upustili od naší hry, což samozřejmě nebyl záměr. Nedařilo se nám, ale zatím nedovedu říct, proč se tak stalo,“ uvedl Csaplár.
Sílící déšť však polil domácí hráče živou vodou a v poslední půlhodině vyrovnali hru. Strhnout vedení na příbramskou stranu mohl Slepička, ale jeho hlavičku zázračně zneškodnil Diviš. „Slušně řečeno jsem hodně naštvaný, protože to měl být gól, ale tyhle situace jsou trochu i o štěstí a já jsem trefil gólmana přímo do hlavy,“ zlobil se Slepička. Když si i na druhé straně se všemi teplickými možnostmi poradil Švenger, na výsledku už se do závěrečného hvizdu nic nezměnilo. „Moje filozofie je pobavit hrou a potěšit výsledkem. Kdo zápas viděl, tak se určitě musel bavit, ale výsledkem jsme se úplně nepotěšili,“ zhodnotil Josef Csaplár.

1. FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 17. Květ - 47. Žitný. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Kříž. ŽK: 22. Nový, 32. Kilián, 82. Tregler – 16. Král, 68. Žitný. 

1.FK Příbram: Švenger – Skácel, Tregler, Nitrianský, Nový – Květ (78. Grajciar), Kilián – Fantiš, Matoušek (85. Matoušek), Hlúpik (72. Katidis) – Slepička.
FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Hošek, Král, Krob - Ljevaković, Kučera - Moulis (72. Trubač), Hora, Žitný (85. Shejbal) - Vaněček.