Plzni jste byli v zápase vyrovnaným soupeřem. Jejím hráčům dělala problémy hlavně vaše rychlost, byl to záměr? A překvapilo vás, že soupeř měl v zadních řadách takové starosti?
Máme v kádru několik rychlostní typů, proto se podobnou taktikou prezentujeme téměř v každém utkání. Věděli jsme, že Plzeň má pomalejší stopery, navíc krajní obránci hrají hodně vysoko, takže jsme předpokládali, že pokud využijeme naší rychlosti, nějaká okénka v zadních řadách najdeme, což se potvrdilo.

Právě po rychlém přechodu do útoku jste vstřelil jediný příbramský gól. Měl jste předem jasno, jaký způsob zakončení zvolíte?
Podobné zakončení mám rád. Paradoxně mi pomohl horší první dotek, po kterém mi to ale vyšlo přesně do kroku a mohl jsem střílet právě na zadní tyč. Myslím, že kdybych si míč připravil lépe, tak se ještě rozhoduji, kam budu střílet. V té nastalé situaci jsem měl ale v hlavě pouze jedno řešení, které naštěstí vyšlo.

Nakonec vaše branka zajistila remízu 1:1. Co pro vás získaný bod znamená?
Do zápasu jsme šli s tím, že chceme minimálně bod získat. Byl to hodně náročný zápas, ale zvládli jsme to. Hodně jsme si tím pomohli. Jde o ohromně důležitý bod.

Jste s ním vzhledem k průběhu utkání spokojen?
Asi ano. V prvním poločase byl soupeř sice více na míči, ale do šancí jsme ho moc nepouštěli. Škoda především druhého poločasu, ve kterém jsme měli několik náznaků šancí, bohužel jsme žádnou nedokázali dotáhnout do konce.

Těší vás osobně, že jste tím v boji o titul pomohli i Slavii, která podlehla Zlínu?
Těší mě to. Slavii pořád sleduji. Pokud možno, snažím se jezdit na každý domácí zápas a přeji si, aby co nejrychleji získala titul. Kdybychom prohráli, tak Plzeň stáhne náskok Slavie na dva body, proto jsem rád, že jsem alespoň tímto způsobem pomohl.

Příbram je jediným týmem, který s Plzní v letošní sezoně neprohrál. Ceníte si toho?
Samozřejmě. Už jsme několikrát ukázali, že i s tak silnými soupeři dokážeme hrát vyrovnané zápasy. Dvakrát jsme například remizovali i se Spartou. Těší nás to, dokonce si myslím, že Příbram je jediná, která dokázala Plzni sebrat body na jejím stadionu, což je určitě dobrá vizitka.

Teď vás čekají Teplice. S čím na Stínadla pojedete?
Určitě ještě chceme zabojovat o třinácté místo, to znamená, že budeme chtít uspět za tři body.