Dle nových pravidel platných od 1. května může každý klub zaplnit maximálně deset procent kapacity stadionu – to dle oficiálních údajů o počtu míst na stadionu Na Litavce činí nejvýše 910 osob. Do tohoto se počítají i členové pořadatelské služby, zástupci médií a další osoby zajišťující organizaci utkání.

Kromě nich bude vstup umožněn partnerům klubu a majitelům permanentních vstupenek – zde platí, že se jedná o zakoupené permanentní vstupenky, ne volné. „Těší nás, že se mohou na stadion vrátit alespoň nějací diváci. Samozřejmě bychom si přáli, aby se již mohly prodávat vstupenky a hlediště bylo zaplněné. Situace to však nedovoluje, a tak jsme rádi alespoň za návrat majitelů celosezónních permanentek a partnerů klubu,“ pronesl k sobotnímu zápasu ředitel 1.FK Příbram Jan Starka.

Každý návštěvník utkání se u vstupu musí prokázat negativním testem na Covid-19, test nesmí být starší než 48 hodin, další možností je doložení dokumentu o provedení očkování, třetí varianta je potvrzení o prodělané nemoci a následné ochranné lhůtě. Každá osoba na stadionu musí po celou dobu používat respirátor nebo obdobný ochranný prostředek úst a nosu.

„Zároveň žádáme osoby, které se zúčastní utkání, aby dodržovali rozsazení s bezpečnými rozestupy vždy ob jednu řadu. Mezi jednotlivými usazenými osobami musí být rozestup minimálně jednoho sedadla,“ uvedl klub ve svém prohlášení.