Na Slavii jste se musel obejít bez řady klíčových hráčů, což byla jistě velká komplikace, že?

Chyběla celá kostra týmu, takže to složité bylo, ale dostali příležitost hráči širšího kádru, nastoupili i tři hráči do dvaceti let. Pro některé to byla dokonce ligová premiéra.

Jak jste viděl výkony mladíků Kříže, Petráka či střídajícího Hájka?

Nezklamali a dokonce bych řekl, že si duel i užili! Zápas odpracovali a zvládli ho. Ale to platí o všech hráčích, kterým bych chtěl rovněž za výkon poděkovat.

S jakým plánem jste i vzhledem k okolnostem do zápasu vstupovali?

I s mladými kluky jsme chtěli obstát. Připravovali jsme se na to, že budeme hrát z bloku, protože nejsme schopní hrát momentálně se Slavií, při formě jakou má, roztažení na sedmdesáti metrech nahoru a dolu. Snažili jsme se snadnou kombinací, jedním kolmým míčem, jít rychle nahoru do otevřené obrany. Michal Škoda měl podržet míč, sklepnout ho, což se několikrát povedlo, takže to bylo pozitivní.

Po standardní situaci a dorážce Michala Škody jste se dokonce dostali do vedení. I na ně jste se v přípravě zaměřovali?

Ano. Máme tři hráče určené na zahrávání standardních situací. Rezka, Zemana a Nového. První dva nebyli k dispozici, takže to bylo všechno na Martinovi (Novém). Ten má dobrou střelu, rozhodl se to vzít na sebe, trefil míč výborně a Michal Škoda projevil svůj instinkt, který má. Byl tam včas. A jelikož tyhle věci dohrává výborně, dal gól.

Pak jste dlouho odolávali tlaku Slavie…

Zhruba do padesáté minuty jsme hráli dobře, nepouštěli jsme Slavii moc do šancí. Za stavu 1:0 nás několikrát podržel brankář Ondřej Kočí, který chytil minimálně dva jisté góly. Nakonec se ale projevila její kvalita, ve zbytku zápasu nás zatlačila, měla drtivý tlak a zaslouženě vyhrála.

Co byl podle vás klíčový moment, který rozhodl o tom, že se Pražanům podařilo skóre otočit?

Příchod Stancia, který hru rozhýbal. Bral si míče v těžkých prostorech a nám už postupem času docházely síly, přeci jen byl to velmi náročný zápas a někteří hráči ho hráli vůbec poprvé v životě.

A co penalta po ruce Cmiljanoviće? Přeci jen jste se po jejím odpískání výrazně gestikuloval směrem k rozhodčím…

Překvapilo mě, že když jsme měli k dispozici VAR, tak se to vůbec neřešilo, ale je možné, že sudí dostal pokyn přes VAR, že penalta byla. Je škoda, že náš hráč tam nešel lépe. I když tam šel na hraně, ve skluzu s cílem centru zabránit. Když má pak míč pod sebou, tak je to samozřejmě složité. Slavii to pomohlo a pak už bylo jen otázkou, jestli to dokážeme udržet nebo ne.

Po druhém gólu zase celá lavička protestovala proti odpískanému faulu. Ten zapříčinil standardní situaci, ze které jste pak inkasovali. Můžete k tomu něco říct?

Góly, které jsme dostali, byly po sporných situacích. K penaltě se dále nechci příliš vyjadřovat, ale k faulu, co předcházel druhému inkasovanému gólu, se vyjádřím naprosto přesně, protože se to stalo kousek od nás. Ten faulu byl obráceně. Hráč skočil, nikdo se ho nedotkl, takže standardní situace nejen podle mého názoru, ale celé lavičky, být neměla. Druhá věc je, že když už byla nařízena, měli jsme si mnohem lépe poradit s jejím bráněním. Ačkoliv se nám to do té doby dařilo, jeden hráč v tento moment zaspal. Nechali jsme pak hlavičkovat Frydrycha a Slavia toho nakonec využila.

Mrzí vzhledem k tomu porážka o to více?

Když máte takhle rozehraný zápas, vedete 1:0 a dostanete tak sporné góly, kouše se to těžce.

Těší alespoň ukončení čekání na vstřelený gól?

Samozřejmě. Jsme teprve třetí mančaft, který dal Slavii branku. Musíme to ale potvrdit, protože teď nás v dalších kolech čekají mnohem důležitější zápasy.