Středočeši zahájili nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže domácí remízou 1:1 s Teplicemi, kterou svými brankami zařídili příbramský Michal Škoda a teplický Jakub Mareš. Trenér Roman Nádvorník však s výsledkem příliš spokojený nebyl.  „Měli jsme další dvě stoprocentní šance. Škoda měl dát ještě jeden gól nebo Alvir zakončit na zadní tyči. Nepochopitelně zastavil. Kdyby běžel dál, tak by skóroval. Bohužel jednu chybu jsme udělali a soupeř nás potrestal. Jinak nic dalšího neměl. Neprohráli jsme, bodovali jsme, ale měli jsme vzhledem ke gólovým šancím vytěžit mnohem víc,“ má jasno.

Tentokrát ale čeká jeho svěřence duel proti soupeři, na jehož půdě v loňské sezoně dvakrát prohráli (0:5 a 1:2), navíc jejich celková bilance venkovních zápasů, včetně nadstavby a baráže, nebyla vůbec růžová, když pouze jednou zvítězili a uhráli šest remíz. „Opava má svojí kvalitu. Hraje poprvé v sezoně doma před svým publikem, takže se určitě bude chtít ukázat. Bude to opravdu těžký zápas,“ tuší Nádvorník, který se svým týmem ale hodlá uspět. „Nesmíme ale zapomenout ani na to, že z posledních sedmi mistrovských zápasů jsme jenom jednou prohráli, a to bylo zrovna v Opavě 2:1,“ připomněl příbramský kouč poslední vzájemné utkání obou soupeřů, které se odehrálo v předposledním kole nadstavbové skupiny o záchranu uplynulé sezony.

Vzpomněl si na něj i jeho protějšek Ivan Kopecký. „Byl to hektický zápas, ale teď už je nová sezona,“ je si opavský kouč vědom, že tentokrát půjde o úplně jiné střetnutí, v němž by domácí rádi navázali na vítězství z Českých Budějovic, které zařídil jedinou brankou Václav Jurečka. „Určitě budou mít i zdravé sebevědomí,“ upozorňuje Nádvorník a Kopecký přitakává: „Výhra v Budějovicích nás samozřejmě povzbudila. Je důležité, že jsme získali tři body hned na začátku. Jednoduché to proti Příbrami mít ale nebudeme. Došlo tam k obměně kádru. Příbram udělala hráče ze Slavie, nahoru jim přišel Škoda. Mají zkušeného Rezka, udělali i Zemana. Věřím ale, že na domácím hřišti budeme pokračovat v jarních výsledcích a potvrdíme body z Budějovic,“ přeje si.

Kdo se bude nakonec radovat? Výkop zápasu v sobotu v 17 hodin.