Příbramští začali v duchu předešlého vítězství nad Bohemkou aktivně. Po pěti minutách ale přišla první gólová sprcha, na níž hosté nedokázali ve zbylém čase odpovědět a od stejného hráče inkasovali ještě dvakrát.

„Začali jsme dobře. Snažili jsme se hrát fotbal a docela nám to šlo. Baník byl zalezlý, my měli nějaké náznaky. Prakticky z ničeho se balon dostal k Barošovi, a on to takhle trefí,“ charakterizoval nakonec zřejmě zlomovou část zápasu obránce hostí Milan Nitrianský. „Škoda. Musíme na to zapomenout a příští týden doma s Duklou vyhrát,“ dodal.

Barošův parádní kousek ocenil také legendární Jaromír Jágr, který na svém instagramu zveřejnil statistiku zápasu a přidal komentář: „Je to borec.“ Baroš dosáhl na celkově osmý hattrick v kariéře a druhý v nejvyšší české soutěži. Naposledy vstřelil tři branky v jednom utkání v březnu 2013, kdy Baník porazil Hradec Králové 3:0.

„Jsem rád hlavně za výhru. Na Slovácku jsme ztratili zápas v 90. minutě a chtěli jsme teď o to víc vyhrát. Dokázali jsme to, což je super," řekl Baroš. „Hattrick mě těší. Kdo řekne, že pro něj nic neznamená, tak kecá. Je to vždy speciální, když dáte tři góly, obzvlášť před svými skvělými fanoušky. Jsem šťastný," dodal Milan Baroš.

FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 5., 22. a 51. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Jirásek (Ostrava). Diváci: 7043.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš (81. O. Šašinka), Jirásek (64. Hrubý), Holzer (85. Granečný) - Diop, Baroš. Trenér: Páník.

Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Fantiš, Kilián (57. Katidis), Květ, Matoušek, Rezek (64. Průcha) - Hlúpik (46. Slepička). Trenér: Csaplár.