Příbramský odchovanec usiloval o návrat už v zimě 2019. Po konci angažmá v Maďarsku absolvoval s týmem část přípravy, ale posléze nakonec zakotvil v Jablonci, kde tak strávil poslední rok a půl. Nyní však už s mateřským klubem podepsal blíže nespecifikovanou smlouvu.

Vedení dále oznámilo příchod Ghaňana Isaaca Boakyeho, který do Příbrami přestoupil z portugalského LFC LECA. Bojovat o místo v kádru pak během přípravy budou dva hráči z plzeňské rezervy - Václav Svoboda a Jonáš Vais, stejně jako Stanislav Vávra s Jakubem Šimanem ze Sokolova a navrátilec z hostování Jiří Januška. Šanci dostali i talenti z akademie - záložník Denis Budínský a brankář Václav Smrkovský.

Trenér Příbrami Pavel Horváth
Zpátky do práce. Horváthovci musí ještě před startem přípravy absolvovat testy

Naopak chyběl další gólman Ondřej Kočí, který zatím rehabilituje po operaci menisku. S týmem už není útočník Martin Jindráček, o jehož budoucím angažmá se jedná. V jednání je rovněž transfer Soufiane Dramého.

Sázka na značku zajetou v Bundeslize

Kromě dalších pohybů v kádru vyšla najevo ještě jedna podstatná novinka. Od sezony 2020/2021 budou příbramští hráči používat kompletní vybavení od německé společnosti JAKO, která spolupracuje například s bundesligovými týmy Bayeru Leverkusen a VFB Stuttgart. V České republice pak jejích služeb využívá třeba druholigový Hradec Králové.

Tomáš Řepka si zahrál v červenojanovickém dresu už na charitativním turnaji v malé kopané 'Kopeme za Barboru', který se tam konal v sobotu 18. července 2020.
Další bomba v Červených Janovicích. Po Jiránkovi míří do týmu Tomáš Řepka!

„Po vypršení smlouvy s dodavatelem oblečení značky Nike jsme rozběhli jednání, které dospělo k závěru v podobě podpisu smlouvy na následující čtyři sezony se značkou JAKO. Vybavení mě velice svou kvalitou nadchlo a servis od českého distributora také. Věříme, že společně následující roky budeme kráčet po úspěšné cestě,” řekl k nové spolupráci statutární ředitel 1. FK Příbram Jan Starka.

„Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo spojit naši společnost s 1. FK Příbram. Tento klub je všeobecně znám jako dodavatel talentovaných fotbalistů do reprezentačních celků a tradičním účastníkem nejvyšší fotbalové soutěže. Doufáme, že s novým vybavením dosáhnou příbramští fotbalisté úspěšných výsledků,” pronesl jednatel společnosti TEAMline Martin Kulka.