Remíza 1:1, kterou svými brankami zařídili Fantiš a Petržela znamenala, že Středočeši přerušili sérii čtyř ligových porážek.

„Remíza je šťastná, odbojovaná, uhraná, ale hlavně zasloužená. Dali jsme gól a mohli přidat ještě dva. Plzeň si samozřejmě vytvořila tlak, který si vytvoří asi proti každému soupeři. V řadě věcí jsme udělali to, co jsme měli a zvládli jsme to. Bohužel inkasovaná branka byla opět laciná. Náš výkon byl však zajímavý,“ zhodnotil příbramský trenér Josef Csaplár, který si před zápasem nepřipouštěl další debakl. „Neměl jsem strach, že přijedeme do Plzně a dostaneme sedm gólů,“ přiznal.

Naopak věřil v úspěch a ten se dostavil. Stejně jako v pátém kole na Letné. „Oba zápasy byly podobné. Jediný rozdíl byl asi v tom, že na Letné jsme hráli v deseti. Náš rozpočet je oproti Spartě a Plzni úplně někde jinde, což se musí někde projevit. Když k tomu připočteme všechny komplikace, které nás postihují od začátku sezony, musím před hráči smeknout,“ chválil Csaplár, který přirovnal utkání k předešlému souboji jeho svěřenců se Slováckem. „Tam jsme měli po většinu střetnutí převahu a neměli štěstí, teď to vypadalo stejně, ale v opačném gardu,“ podotkl.

Zároveň odmítl, že by ze strany Viktorie došlo po utkání s Realem Madrid k nějakému podcenění příbramských kvalit. „Je to určitě rozdíl, protože mi opravdu nejsme Real Madrid. I když se snažíme tak hrát. Nepřišlo mi, že by nás Plzeň nějak podcenila a utkání odchodila. Její hráči hráli dobře, pracovali, běhali, měli tam spousta centr, zakončení, ale chyběla jim kvalita. Na druhou stranu my hrajeme dobrý fotbal proti každému soupeři,“ myslí si Csaplár.

Ačkoliv je za námi teprve první polovina základní části soutěže, výsledek zápasu může hrát důležitou roli v konečném účtování. Zatímco Plzeň ztratila dva body v boji o titul se Slavií, tak Příbram získala cenný bod v boji o záchranu. Pro Příbram se zároveň jedná o povzbuzení do dalších bojů, protože do konce kalendářního roku je čekají ještě čtyři soupeři. Pražští Bohemians, ostravský Baník, Dukla Praha a také Sparta Praha.