„Jsem rád, že ve mě Sparta vložila důvěru,“ uvedl pro web pražského klubu Polidar, který na Letné podepsal čtyřletou smlouvu. „Matěj je nadějný hráč, dostal nabídku na přestup do Sparty a my jsme se rozhodli, že mu nebudeme bránit v cestě. Přeji mu, aby angažmá ve Spartě pro něj bylo úspěšné a pomohlo mu v dalším výkonnostním růstu,“ řekl prezident příbramského klubu Jaroslav Starka.

Polidar se ale v rudém dresu představí nejspíš až v příští sezoně, protože pokud se nestane nic neočekávaného, měl by do té doby zůstat právě u Litavky na hostování. „Těší mě, že jsme se domluvili na jeho setrvání v Příbrami do konce sezony. Je to pro nás jeden z klíčových hráčů a ještě nám zajisté pomůže,“ věří Jaroslav Starka. Podobně to vidí i samotný hráč. „Teď chci ještě nabrat co nejvíce zkušeností v Příbrami a až přijdu na Letnou, chci se prosadit do sestavy,“ doplnil devatenáctiletý talentovaný univerzál, který momentálně nejčastěji nastupuje v útoku vedle nejlepšího Michala Škody.

Naopak do konce podzimu ve středočeském klubu nebude působit další trojice hráčů, kteří odchází na hostování. Jedná se o Tomáše Jablonského, stěhujícího se do Slavoje Vyšehrad, Jiřího Janušku a Rostislava Janderu, ti společně zamířili rovněž do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kde budou hájit barvy Vlašimi.

Kromě odchodů však u Litavky i posílili. A to konkrétně střed zálohy, kam přichází jednadvacetiletý Portugalec Paulinho, který vyrůstal v akademii FC Porto, později působil v anglických mládežnických soutěžích v dresu Liverpoolu a naposledy ve Wolverhamptonu. „Věříme, že nám pomůže zkvalitnit naši hru,“ slibuje si od nové posily, která by se mohla objevit už v sobotním utkání v Mladé Boleslavi, ředitel klubu Jan Starka.