„Chceme se dostat ze sestupových vod,“ hlásí před zápasem s pořadovým číslem třináct trenér Příbrami Pavel Horváth. Potvrzuje zároveň, že série čtyřech zápasů bez porážky, kterou v úterý ukončil výjezd na Bohemku (1:2), pomohla k většímu sebevědomí hráčů.

„Nyní si více věříme, protože jsme posbírali nějaké body. Na tréninku to je na hráčích vidět, máme ovšem problémy se zakončením, chybí nám tam větší klid, tak snad to vylepšíme již v zápase s Karvinou,“ věří kormidelník celku od Litavy.

V posledních třech kolech neporažení Slezané v úterý obrali o body další celek z popředí. Proti Jablonci nedosáhli na tak senzační zisk jako o deset dní dříve v Plzni.

Domácí remíza měla svou váhu především v tom, že svěřenci trenéra Juraje Jarábka ještě pět minut před koncem prohrávali 0:2.

Znovu tak potvrdili, že patří mezi nejefektivnější týmy FORTUNA:LIGY. Na sedmnáct bodů týmu stačilo pouhých třináct vstřelených gólů. Podělilo se o nich sedm hráčů. Mírně vyčnívají zkušený útočník Michal Papadopulos a albánský záložník Kristi Qose, každý se třemi přesnými zásahy.

V Příbrami očekává trenér Jarábek tuhý boj. „Nebude to nic snadného, Příbram se herně i výsledkově zvedla. Její sérii čtyř zápasů bez porážky zastavila až v úterý Bohemka. Ovšem Příbram hrála venku, v Ďolíčku podala slušný výkon. Hlavně ale doma mají Středočeši svoji sílu,“ poznamenal před dalekou cestou.