"Jsem zklamaný, protože jsme ze zápasu mohli vytěžit více. Karviná má vysokou kvalitu, kvalitní zahraniční i tuzemské hráče, ale i tak jsme měli podle mého uhrát remízu. Jenže neproměnili jsme v závěru velkou šanci a výsledek už nezvrátili," litoval trenér poražených Pavel Horváth.

Jeho svěřenci vydolovali v předešlých domácích zápasech obě dosavadní výhry aktuální sezony. Proti Karviné, která při jednom z nedávných výjezdů vyplenila dokonce Plzeň, ale svůj celkem devítibodový zisk nerozšířili. V utkání nevstřelili ani gól, hostům stačil jediný na tři body. Obrana, ve které chyběl Tregler, kapitulovala po ztrátě míče po necelé půlhodině hry.

"Znovu jsme museli sáhnout do sestavy kvůli koronaviru, ale zrovna ve středu obrany jsme si nevedli špatně. Ale už se na nás také projevuje náročný program, nemáme tak široký kádr a každý zápas navíc je znát. Ale za klíčové považuji, že jsme ve dvou utkáních po sobě neproměnili velké šance," poznamenal Horváth.

V úvodu po sérii dvou rohů zakončoval hostující Haša. Z bezprostřední blízkosti se mu ale nepřesnou hlavičkou nepodařilo navázat na dvě trefy, kterými v předešlém utkání s Jabloncem zařídil coby střídající hráč cennou remízu.

O první světlý moment domácí ofenzivy se střelou z dálky postaral Pilík. Ke gólovému dárku k vlastním 32. narozeninám ovšem několik centimetrů chybělo. Do nadějnější střelecké pozice se herně aktivnější Příbram dostala ve 24. minutě. Voltr ale hlavičku po rohu Pilíka netrefil podle svých představ.

Jiří Kubíček, na snímku z roku 2009, kdy patřil k nejvlivnějším funkcionářům v českém fotbale
Kubíček o fondech a lidech na rozhodčí: U nás to jinak nejde

Krátce poté už přišel úvodní gól, ovšem do opačné brány. Qose obral ve středu pole o míč kapitána Rezka a v šestnáctce předložil Hašovi, s jeho střelou si ještě Kočí poradil, Lukáš Bartošák ale vyražený míč uklidil do sítě.

Třicetiletý záložník se po půlhodině hry řítil za pojistkou, stíhán Novým vystřelil, ale na Kočího podruhé nevyzrál. Zatímco hosty gól očividně povzbudil, domácí rozhodil. Blízko ke skórování měl po centru Ndefeho i Haša, jenže z bezprostřední blízkosti hlavičkoval v záklonu příliš vysoko.

Ve druhém poločase se domácí marně snažili něco vymyslet na pozornou obranu hostí. Jejich hru srážely časté nepřesnosti, cesta nevedla ani přes dlouhé nákopy. Hostům v 54. minutě sázka na jednoduchost málem vyšla. Ostrák se po přesném pasu od Bartošáka připravil o tutovou šanci špatným zpracováním.

V nepříliš atraktivní a často kouskované podívané Slezané nacházeli pevnější půdu pod nohami. Přímému kopu Qoseho chyběla přesnost, stejně jako dalšímu střeleckému pokusu Haši. Domácím nepomohly k vyrovnání změny v sestavě, ani převaha rohových kopů (9:3). Přímou střelu na Bolka vyslali až v 85. minutě. Ve výborné pozici hlavičkující Folprecht ale gólmana soupeře nepřekonal.

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.
Jak se hraje o fotbalovou moc: Šmicer proti Libovi, dopisy a Malík jako tajemník

Karviná tak porazila Příbram potřetí v řadě, tentokrát nejtěsnějším rozdílem. Poslední zápas letošního roku Středočeši odehrají v úterý v Českých Budějovicích.

1. FK Příbram – MFK Karviná 0:1 (0:1)

Branka: 27. Bartošák. Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Šimáček. ŽK: 66. Ostrák, 78. Da Silva (oba K.). Bez diváků.

Příbram: Kočí - Nový, Svoboda, Vilotič, Cmiljanovič – Pilík (73. Boakye), Folprecht – Zorvan (88. Pinc), Rezek (73. Vais), Vávra (62. Antwi) - Voltr. Trenér: Čuhel.

Karviná: Bolek – Eduardo, Dramé, Šindelář, Ndefe – Ostrák (76. Čmelík), Herc (80. Smrž), Da Silva, Qose (89. Janečka), Bartošák (80. Mikuš) – Haša (89. Vlachovský). Trenér: Jarábek.